Apple: pora na procesory ARM? Mają je otrzymać nowy MacBook Pro i iMac

Apple: pora na procesory ARM? Mają je otrzymać nowy MacBook Pro i iMac

fot. Apple
fot. Apple
22.06.2020 11:57

Dziś odbędzie się WWDC 2020, ważne wydarzenie dla firmy Apple. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że gigant z Cupertino zapowie przejście z procesorów firmy Intel na ARM. Mają być one użyte w nowych komputerach Macbook Pro i iMac.

Według doniesień szanowanego guru w temacie Apple, Ming-chi Kuo, firma nie zaprezentuje jeszcze nowych Macbooków Pro i iMaców, ale ma ogłosić zmianę w swoim portfolio urządzeń.

Macbook Pro i iMac na ARM już wkrótce?

Nowe komputery iMac oraz Macbook Pro miałyby ukazać się pod koniec 2020 roku, ale tegoroczne modele mają jeszcze zawierać komponenty Intela. Pierwsze modele Macbooków Pro i iMaców na ARM natomiast, według Kuo, mają wejść do sprzedaży w pierwszym kwartale 2021 roku.

Bardzo mnie ciekawi, czy jeśli wejdą komputery Mac z procesorami ARM, to czy jedyny sposób na pobranie do nich aplikacji będzie poprzez sklep App Store?
Jakub Krawczyński

W przypadku MacBooka Pro znany analityk spekuluje, że być może trafi na sklepowe półki nieco wcześniej, bo w IV kwartale 2020. Ma to być model 13-calowy i o podobnych gabarytach, co ostatnia jego wersja (z maja 2020 roku).

Wprowadzenie MacBooka Pro na architekturze ARM ma również pociągnąć za sobą przejście regularnych MacBooków na ten typ procesora. Według Kuo ma to się stać w połowie 2021, kiedy zacznie się produkcja MacBooków z ARM.

Analityk z firmy KGI przewiduje, że nowe komputery Apple z ARM będą mogły nawet osiągnąć wydajność większą o 50 do 100 procent niż ich intelowskie odpowiedniki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)