Apple przeprasza za spowalnianie iPhone'ów i obniża koszt wymiany baterii

Apple przeprasza za spowalnianie iPhone'ów i obniża koszt wymiany baterii

Apple przeprasza za spowalnianie iPhone'ów i obniża koszt wymiany baterii
29.12.2017 00:05, aktualizacja: 29.12.2017 00:33

Niewielu chyba spodziewało się takiego rozwinięcia sprawy celowego spowalniania starszych iPhone'ów przez Apple. Po tym, jak w ostatnich dniach w Sieci rozgorzała krytyka, a do sądów trafiły liczne pozwy na astronomiczne kwoty, korporacja szefowana przez Tima Cooka ugięła się.

W opublikowanym właśnie liście otwartym Apple przeprasza za spowalnianie starszych iPhone'ów, jeszcze raz wyjaśnia wcześniejsze motywacje, a także zapowiada proceduralne zmiany. Jak już wiemy, zmiany wprowadzone w iOS-ie 10.2.1 miały na celu wyeliminowanie nagłego wyłączania się starszych iPhone'ów przy dużym obciążaniu procesora. W tym celu na CPU zostało narzucone programowe ograniczenie, które odczuwalnie zredukowało wydajność iOS-a, ale przyczyniło się do jego stabilności. Jednocześnie Apple zaprzecza, że został podjęte jakiekolwiek kroki w celu skrócenia życia urządzeń.

Wiemy, że niektórzy z Was uważają, że Apple Was zawiodło. Przepraszamy. Zaszło w tej kwestii wiele nieporozumień, chcemy zatem ją wyjaśnić i poinformować o zmianach. Przede wszystkim nigdy celowo nie skracaliśmy i nie będziemy skracać życia jakiegokolwiek produktu Apple czy obniżać jakości korzystania z niego w celu wymuszenia kupna nowego urządzenia.

Najważniejszą część listu stanowią jednak zapowiedzi zmian. Po ujawnieniu informacji o spowalnianiu iPhone'ów i krytycznych reakcjach klientów, Apple zdecydowało się na obniżkę kosztu pogwarancyjnej wymiany akumulatora o 50 dolarów, czyli z 79 do 29 dolarów. Skorzystać ze zniżki może każdy użytkownik iPhone'a 6 i nowszych modeli, którego bateria wymaga wymiany. Wymienić akumulator taniej będzie można od końca stycznia aż do grudnia przyszłego roku. Wkrótce zostaną opublikowane szczegóły, o czym niezwłocznie poinformujemy.

Ponadto Apple zapowiedziało, że na początku 2018 roku wydanie zostanie aktualizacja iOS-a, która da użytkownikom wgląd do informacji o kondycji baterii. Na ich podstawie będą mogli stwierdzić, czy jest ona w stanie, który negatywnie wpływa na wydajność urządzenia. Apple deklaruje także, że do iOS-a trafią nowe mechanizmy zapobiegające nagłym wyłączeniom starszych iPhone'ów

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (206)