Apple (przez chwilę) umożliwiało powrót do iOS-a 10 na starszych iPhone'ach

Apple (przez chwilę) umożliwiało powrót do iOS‑a 10 na starszych iPhone'ach

Apple (przez chwilę) umożliwiało powrót do iOS-a 10 na starszych iPhone'ach
11.01.2018 13:00

Starsze iPhone’y, mające już 3-4 lata, niezbyt dobrze radzą sobie z nowymi wersjami iOS-a. Owszem Apple wydaje aktualizacje, ale ich instalacja potrafi skończyć się odczuwalną, wolniejszą pracą urządzenia. Firma z Cupertino jednak udostępniła możliwość powrotu do starszego iOS-a, ale niestety tylko przez chwilę i było to wynikiem błędu.

Jak informuje serwis 9to5Mac, na IPSW.me, obok nowego wydania iOS oznaczonego liczbą 11, pojawiła się poprzednia wersja z „dziesiątką” w nazwie – 10.2 i 10.3, która była podpisana przez Apple. Możliwe więc było przywrócenie starszej wersji systemu za pośrednictwem iTunes.

Starsze wersje były skierowane dla wielu urządzeń – iPhone 5, 6 czy 7. Użytkownicy chociażby iPhone’a 6, który obecnie ma duże problemy z zapewnieniem dawnej szybkości, mogli więc przywrócić mu dawną sprawność. Z kolei posiadacze iPhone’a 7 mogli pozbyć się „dodatku”, który otrzymali wraz z iOS 11.2 i który spowolni działanie urządzenie, gdy akumulator zostanie uznany za zużyty.

Obecnie podpisany jest tylko iOS 11.2, źródło: IPSW.me
Obecnie podpisany jest tylko iOS 11.2, źródło: IPSW.me

Niestety, osoby chcące przywrócić poprzednią wersją systemu, nie miały dużo czasu. Pliki już nie są dostępne i najwyraźniej ich wrzucenie było wynikiem błędu. Apple zgodnie ze swoją polityką szybko kończy z podpisywaniem poprzednich wersji iOS-a, uniemożliwiając użytkownikom powrót do starszego oprogramowania.

Co ciekawe, posiadacze wybranych iPhone’ów, które zadebiutowały ponad 5 lat temu, wciąż mogą wrócić nawet do iOS-a 6. Owszem pliki są podpisane i przywrócenie jest możliwe, ale pojawiają się spore problemy z aktywacją takiego urządzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)