Apple Store z klocków LEGO. Fani Apple’a popłakaliby się ze szczęścia

Apple Store z klocków LEGO
Apple Store z klocków LEGO
Źródło zdjęć: © LEGO Ideas | legotruman
Miron Nurski

30.05.2024 12:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli lubisz sprzęt Apple’a i klocki LEGO, prawdopodobnie nie mógłbyś wymarzyć sobie lepszego prezentu. Jego powstanie uzależnione jest jednak od tego, czy obu gigantom uda się dogadać.

LEGO Ideas to program, w ramach którego fani mogą projektować własne zestawy klocków, które - po spełnieniu określonych warunków - mają szansę trafić do sprzedaży.

Jednemu z fanów marzy się własny sklep Apple’a.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Apple Store z klocków LEGO

Za projektem stoi zasłużony członek społeczności, ukrywający się pod nickiem legotruman. Jak wspomina na stronie projektu, zestaw nazwany po prostu "Apple Store" nie jest kopią żadnego konkretnego sklepu, ale łączy cechy charakterystyczne dla różnych salonów tej marki.

Wspomniane cechy to białe i mocno wyeksponowane logo Apple’a, przezroczyste ściany, drewniane stoły ze sprzętem elektronicznym, personel w niebieskich koszulkach i towar na półkach zamknięty w charakterystycznych białych opakowaniach.

  • LEGO Apple Store
  • LEGO Apple Store
  • LEGO Apple Store
  • LEGO Apple Store
  • LEGO Apple Store
  • LEGO Apple Store
  • LEGO Apple Store
  • LEGO Apple Store
  • LEGO Apple Store
  • LEGO Apple Store
[1/10] LEGO Apple StoreŹródło zdjęć: © LEGO Ideas | legotruman

Aby posiadacze Apple Store’a z LEGO mogli nacieszyć oczy wnętrzem sklepu, projekt zakłada stworzenie łatwo zdejmowanego dachu. Wewnątrz ukryto także "znajdźki" nawiązujące do takich urządzeń jak iMac G3, iPod mini, AirPods, Apple Watch czy Apple Vision Pro.

LEGO Apple Store - czy projekt ma szansę na realizację?

Aby zaprojektowany przez fanów zestaw LEGO mógł trafić do sprzedaży, w pierwszej kolejności musi otrzymać przynajmniej 10 tys. głosów od członków społeczności. "Apple Store" w chwili publikacji tego tekstu ma ich 3370, ale dzięki medialnemu rozgłosowi ma szansę na osiągnięcie celu.

Po spełnieniu tego warunku, pracownicy LEGO analizują, czy realizacja danego projektu jest możliwa i opłacalna. W tym konkretnym przypadku oznaczałoby to oczywiście konieczność uzyskania niezbędnej licencji od firmy Apple.

Dobra wiadomość jest taka, że współpraca LEGO z technologicznym gigantem nie byłaby bezprecedensowa. W 2020 roku do sprzedaży trafił zestaw nawiązujący do kultowej konsoli Nintendo Entertainment System.

LEGO Nintendo Entertainment System
LEGO Nintendo Entertainment System© LEGO

Autor projektu "Apple Store" - legotruman - ma już ponadto doświadczenie w komercjalizacji swoich pomysłów. W 2020 roku do sprzedaży trafił zaprojektowany przez niego zestaw "Vincent van Gogh: The Starry Night".

Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że jeśli zestaw trafi do sklepów, będzie nawiązywał do Apple Store’ów tylko wizualnie, a nie cenowo.

Miron Nurski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)