Apple Watch 4 oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się odświeżonego wyglądu

Apple Watch 4 oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się odświeżonego wyglądu

Apple Watch 4 oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się odświeżonego wyglądu
12.09.2018 19:36, aktualizacja: 12.09.2018 22:53

Apple spóźniło się ze swoim smartwatchem. Nowe urządzenie z Cupertino nie było rewolucyjne, a nawet na tle już obecnych smartzegarków, nie wyróżniało się jakoś szczególnie. Mimo tego Apple Watch okazał się hitem i jak pokazują dane IDC, Apple zdobyło pierwszą pozycję na rynku urządzeń wearables. Nic więc dziwnego, że obok nowych iPhone’ów, to właśnie Watch 4 był dla wielu najbardziej wyczekiwaną premierą.

Watch series 3 jest świetnym smartwatchem, o ile posiadamy iPhone’a. Jednakże względem pierwszego zegarka Apple, wzornictwo nie uległo jakiejkolwiek większej zmianie. Użytkownicy wybierający nowy model otrzymywali więc wydajniejsze podzespoły i ewentualnie nowe funkcje. Co więcej, Watch 3 względem bezpośredniego poprzednika był tylko drobnym liftem, a nowa wersja LTE została ograniczona do wybranych rynków.

Obraz

Większe zmiany wreszcie nadeszły. Zaprezentowany w Steve Jobs Theatre w Cupertino nowy Watch otrzymał odświeżony wygląd. Apple podjęło decyzję o wprowadzeniu zauważalnie smuklejszych ramek, co przełożyło się na większą powierzchnię wyświetlacza. Teraz wyświetlacz Watcha będzie mógł dostarczyć więcej treści na jednym ekranie. Firma wciąż jednak nie sięgnęła po okrągłą kopertę.

Obraz

Watch 4 pojawi się w dwóch podstawowych wersjach, które będą różnić się rozmiarem tarczy. Pierwsza to 40 mm, druga ma 44 mm. W przypadku mniejszej wersji, ekran urósł o 35 proc. Większy model może pochwalić się wynikiem 32 proc. Wprowadzone zostaną nowe tarcze, które wykorzystują większą przestrzeń ekranu. Z kolei koronka, która została wyposażona w nowy mechanizm, zapewni teraz informację zwrotną podczas obracania. Warto dodać, że głośnik będzie głośniejszy, co będzie odczuwalne zwłaszcza podczas rozmów.

W środku znalazł się nowy układ. Autorski 64-bitowy procesor Apple S4 ma zapewniać nawet kilkukrotny wzrost wydajności względem poprzednika. Wśród nowości warto wspomnieć o funkcji powiadomienia o wykryciu niewłaściwego pulsu. Zegarek otrzymał ponadto funkcję EKG, czyli będzie mógł wykryć problemy z sercem. Wykresy będą mogły być wysłane do lekarza, o ile usługa będzie dostępna w wybranym kraju. Watch 4 po wyjęciu z pudełka będzie działał pod kontrolą watchOS 5. Posiadacze starszych zegarków otrzymają aktualizację 17 września.

Obraz

Ceny Watcha 4 przedstawiają się następująco:

  • Podstawowa wersja została wyceniona na 399 dolarów.
  • Model z kopertą 44 nm kosztuje 499 dolarów.

Przedsprzedaż rozpocznie się 14 września. W sprzedaży będzie natomiast dostępny od 21 września.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)