Apple wydaje Final Cut Pro X z nowymi funkcjami

Apple wydaje Final Cut Pro X z nowymi funkcjami

21.06.2011 17:37

Po długim okresie oczekiwania, Apple wydał Final Cut Pro X - popularne narzędzie do nieliniowej edycji wideo. Pojawiło się sporo zmian, w tym Magnetic Timeline do zarządzania klipami na osi czasu.

Od połowy kwietnia, kiedy Apple zaprezentował Final Cut Pro X, było tylko kwestią czasu, kiedy pojawi się nowa wersja aplikacji. Program jest narzędziem w pełni 64-bitowym, przygotowanym do pracy z technologią Grand Central Dispatch (GCD). Dzięki temu Final Cut Pro X jest w pełni skalowalny i ma możliwość wykorzystania wszystkich dostępnych rdzeni do renderowania w tle. Kolejne nowości to między innymi narzędzie Magnetic Timeline do zarządzania materiałem filmowym. Pozwala na zmianę miejsca klipu na osi czasu bez przesuwania pozostałych fragmentów filmu, linkowanie klipów wideo z tytułami czy efektami dźwiękowymi, a także porównywanie różnych ujęć w ramach klipów.

Final Cut Pro X umożliwia także skanowanie mediów podczas importu i tagowanie i grupowanie zawartości, co ułatwi orientowanie się w materiale. Otagowane klipy są potem katalogowane za pomocą narzędzia Smart Collections. Poza tym wprowadzono nowe efekty renderowane w czasie rzeczywistym, pełne zrządzanie kolorem (ColorSync), automatyczną korektę kolorów, jasności i stabilizację obrazu na klipach pochodzących z różnych urządzeń.

Final Cut Pro X dostępny jest od dzisiaj w Mac App Store w cenie 239 euro. Można kupić również dodatki do programu - Motion 5 i Compressor 4, każdy w cenie 39 euro.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)