Ashampoo WinOptimizer 2019 – sposób na usprawnienie Windows 10 jednym kliknięciem

Strona główna Aktualności

O autorze

Użytkownicy komputerów z Windows 10, którzy lubią dostosowywać system do swoich preferencji, mogą od niedawna korzystać z darmowej aplikacji Ashampoo WinOpitimizer 2019. To kolejne wydanie popularnego zestawu narzędzi, który pozwoli w prosty sposób zoptymalizować system, między innymi dzięki usuwaniu zbędnych plików aplikacji, śladów przeglądania internetu, wygodnej konfiguracji automatycznego uruchamiania programów czy możliwości wyłączenia telemetrii.

Wiele z oferowanych możliwości można również zrealizować bezpośrednio w systemie, ale bez wątpienia zebranie ich w jednym miejscu może być wygodne, szczególnie dla mniej doświadczonych użytkowników. W najnowszej wersji program oferuje odświeżony interfejs i szereg narzędzi, które przydadzą się nie tylko podczas konfigurowania nowego sprzętu, ale na przykład również przy próbach trwałego usunięcia wybranych plików z dysku.

Użytkownicy mający skonkretyzowane potrzeby, mogą korzystać z wybranych narzędzi w programie, które można znaleźć na długiej liście w jednej z ostatnich zakładek menu po lewej stronie. Inni docenią natomiast czytelny podział części narzędzi na kategorie i wreszcie możliwość optymalizacji systemu przy pomocy jednego kliknięcia. Narzędzia zostały podzielone na 5 kategorii: sprzątanie systemu, poprawę wydajności, ustawienia Windows, analizę systemu i narzędzia plikowe.

Opisywany program dostępny jest w pełnej wersji za darmo. Aby korzystać z takiej edycji, podczas instalacji konieczne jest uzyskanie klucza licencyjnego na stronie Ashampoo. Wystarczy postępować zgodnie z poleceniami w kreatorze. Zdobycie licencji wiąże się z koniecznością założenia konta, a więc podania adresu e-mail i opcjonalnie kilku innych danych. Kod przyznawany jest automatycznie, więc program można zainstalować bez dodatkowego oczekiwania na licencję. Ashampoo WinOptimizer 2019 jest dostępny do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s