Asus planuje wydanie taniego zegarka z Android Wear

Asus planuje wydanie taniego zegarka z Android Wear

Asus planuje wydanie taniego zegarka z Android Wear
Tomek Kondrat
28.06.2014 18:03

Niedawne Google I/O wskazało, w którą stronę będzie rozwijał się cały rynek związany z Androidem. Podczas konferencji zaprezentowano Android Wear oraz trzy zegarki, które wprowadzają nową jakość w dziedzinie tych akcesoriów. W szranki zdecydował się stanąć również Asus, który już jesienią wyda jeden z najtańszych smart – zegarków na rynku.

Zarówno LG G Watch jak i Samsung Galaxy Live nie należą do najtańszych urządzeń. Kosztują odpowiednio 229 i 199 dolarów. Moto 360 ma kosztować jeszcze więcej, bo aż 250 dolarów, czyli ok. 750 zł + podatki. Jak podaje serwis TechCrunch, do walki o nadgarstki klientów włączył się Asus, który już we wrześniu ma zaprezentować swój pierwszy zegarek. Ekran urządzenia wyposażono w technologię AMOLED, co wiązać się będzie z bardzo głęboką czernią, oraz miejmy nadzieję mniejszym zapotrzebowaniem na prąd.[img=0816-smartwatch-630x420]TechCrunch informuje, że oprogramowanie może zostać zmodyfikowane, aby obsługiwać gesty, dzięki czemu sterowanie ma stać się jeszcze prostsze. Nie jest to jednak pewna informacja, gdyż Asus postanowił poczekać z premierą swojego zegarka, do czasu upublicznienia Android Wear. Oprogramowanie jest jednak kwestią drugorzędną, bo najciekawsza jest cena. Zegarek Asusa będzie relatywnie tanią propozycją. Cena urządzenia ma wahać się od 99 do 149 dolarów, czyli ok. 600 zł + podatki.

Bardziej niż prawdopodobne jest to, że już wkrótce większość firm produkujących smartfony doda smart – zegarki do swojej oferty. Jest to niezagospodarowana nisza, a Android Wear daje zupełnie nowe możliwości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)