Asus ROG i Ikea łączą siły. W Chinach do sklepów trafiły meble i akcesoria dla graczy

Asus ROG i Ikea łączą siły. W Chinach do sklepów trafiły meble i akcesoria dla graczy01.02.2021 12:51
Ikea w Chinach wprowadziła do oferty nowe produkty dla graczy, fot. Getty Images
Ikea w Chinach wprowadziła do oferty nowe produkty dla graczy, fot. Getty Images

Ikea w Chinach i Asus ROG nawiązały współpracę, w wyniku której do sklepów trafiły nowe meble i akcesoria dla graczy. Ofertę uzupełniono między innymi o regulowane elektrycznie biurko, podstawkę na kółkach pod pecet czy podświetlaną szafkę na akcesoria. Wszystkie produkty posiadają wzory nawiązujące do stylistyki typowej dla Asus ROG.

Opisywana seria nosi wspólną nazwę UPPSPEL i można do niej dotrzeć na specjalnie utworzonej podstronie. W ofercie jest na przykład czarne biurko dla graczy z elektryczną regulacją wysokości (z pamięcią 4 ustawień) za niespełna 4 tys. juanów (w bezpośrednim przeliczeniu bez podatków ponad 2300 złotych), czy szafka z szufladami na kółkach za niecałe 600 yuanów (około 345 złotych) z przemyślanymi nacięciami pomagającymi przeprowadzić przewody do smartfonu czy listwy zasilającej.

Akcesoria dla graczy w chińskiej Ikei, fot. Oskar Ziomek.
Akcesoria dla graczy w chińskiej Ikei, fot. Oskar Ziomek.

Trudno nie odnieść wrażenia, że meble i akcesoria z serii UPPSPEL różnią się przede wszystkim wizualnie od innych, podobnych mebli, które można znaleźć w sklepach Ikea. Sieć dzielnie zachęca jednak do zakupów, obecnie deklarując na przykład, że po wydaniu 1500 juanów na sprzęt dla graczy, kupujący otrzyma gratis podkładkę pod mysz.

Propozycja Ikei i Asusa może zaskakiwać. Wydaje się bowiem, że gracze zaangażowani w swoje hobby na tyle, by potrzebować stworzonych specjalnie w tym celu akcesoriów, nie będą ich szukać w sklepie z meblami do samodzielnego montażu szwedzkiej marki. Z drugiej jednak strony, zważywszy że sporą grupę odbiorców mogą stanowić dzieci i młodzież, zakupy w Ikei będą wygodniejsze dla rodziców podczas zamawiania innych mebli na potrzeby remontu czy wyposażenia pokoju swojej pociechy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)