ASUS ZenFone 6 na pierwszym wideo. Oto smartfon z przesuniętym wycięciem na ekranie

ASUS ZenFone 6 na pierwszym wideo. Oto smartfon z przesuniętym wycięciem na ekranie

ASUS Zenfone 4
ASUS Zenfone 4
05.11.2018 18:26, aktualizacja: 06.11.2018 10:01

Po premierze iPhone’a X nastąpił wysyp smartfonów z wycięciami na ekranie. Producenci zaczęli prześcigać się na rozmiar i kształt notcha, niektórzy zaczęli się chwalić, że po prostu go nie stosują. No cóż, na rynku smartfonów zaczęło się robić nudno, to trzeba było znaleźć nowe rozwiązanie, które przyciągnie klientów podczas trwającej stagnacji. Niestety, wybór nie padł na nowe akumulatory czy innowacyjne funkcje, zdecydowano się na walkę na wycięcia na ekranie.

Na tle smartfonów z notchem postanowił wyróżnić się ASUS. Nie, producent nie zrezygnował z wycięcia. W internecie pojawiły się zdjęcia, a także wideo pokazujące model ZenFone 6. Otrzymał on notcha przesuniętego blisko prawego rogu. Wycięcie jest naprawdę małe i zostało przeznaczone wyłącznie na przednią kamerkę. Warto zauważyć, że najpewniej producent inspirował się smartfonem Essential Phone, a nie iPhonem X.

źródło: android.hdblog.it
źródło: android.hdblog.it

ASUS ZenFone 6 ma oficjalnie zostać pokazany podczas targów MWC 2019, które odbędą się pod koniec lutego 2019 roku. Na materiałach, które obecnie dostępne są w sieci, mamy do czynienia z prototypem. Jednakże finalna wersja ma otrzymać takie samo wzornictwo. W związku z tym już teraz możemy stwierdzić, że z pewnością ZenFone 6 będzie wyglądał trochę inaczej niż inne smartfony. Aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że nietypowe umiejscowienie notcha nie przynosi żadnych odczuwalnych zalet. Można to więc uznać tylko za ciekawostką.

Asus Zenfone 6 MWC 2019 leak

Nad smartfonem, który może przypominać opisywanego ZenFone’a 6, pracować ma Samsung. Przednia kamerka może zostać przesunięta w stronę jednego z górnych rogów. Aczkolwiek południowokoreański producent może zdecydować się na większą dziurę w ekranie, do której zostanie włożona kamerka. Cały moduł nie będzie więc połączony z górną krawędzią obudowy.

Z pewnością znajdzie się sporo grono osób, które stwierdzą, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest po prostu usunięcie wycięcia. Na takich ruch zdecydowało się już m.in. Xiaomi prezentując model Mi Mix 3. Natomiast Samsung ma ciekawy pomysł, aby wszystkie czujniki ukryć w wyświetlaczu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)