Asystenci głosowi w smartfonach. Każdy ma, niewielu używa

Asystenci głosowi w smartfonach. Każdy ma, niewielu używa

fot. Omid Armin/Unsplash
fot. Omid Armin/Unsplash
12.04.2021 17:25

Portal Android Authority przeprowadził interesującą ankietę. Dotyczyła ona wykorzystania asystentów głosowych w smartfonach - tych na Androida, jak i na iOS. Wnioski są zaskakujące - pomimo, że praktycznie każdy współczesny smartfon posiada takiego wirtualnego pomocnika - niewielu z nich korzysta z niego w sposób regularny. Tak wynikło z sondażu przeprowadzonego wśród czytelników serwisu.

Według oficjalnych danych, z Asystenta Google korzysta na świecie ponad 500 milionów użytkowników. Dokładne dane dotyczące Amazon Alexa nie są znane, lecz najnowsze informacje z IV kwartału 2020 wskazują, że to Amazon jest globalnym liderem sprzedaży inteligentnych głośników. Ich udział w rynku amerykańskim to aż 70 proc. A jednak mimo tego, wśród użytkowników smartfonów - jeśli idziemy tropem sondażu Android Authority, dane nie będą już tak oszałamiające.

Wyniki ankiety Android Authority
Wyniki ankiety Android Authority

Android Authority otrzymało 1932 głosów. Znakomita większość, to jest 50,2 procent - nie używa asystentów głosowych w ogóle. Z kolei następna pod względem liczebności grupa (19,2 proc.) zadeklarowała, że korzysta z tego typu rozwiązań przynajmniej raz w tygodniu.

  • **12,7 proc.respondentów korzysta z nich przynajmniej 2-5x dziennie
  • 10 proc. posługuje się nimi raz dziennie
  • 7,5 proc. badanych wykorzystuje asystentów ponad 5 razy dziennie**

Wnioski są następujące: ta próbka danych pokazuje, że większość osób woli jednak wpisywać komendy na wirtualnej klawiaturze lub samemu wybierać opcje. Nie oznacza to jednak, że te same osoby nie korzystają z asystentów w ogóle.

Zamiast telefonu mogą wykorzystywać do tego na przykład inteligentne głośniki, jak Google Home, Amazon Echo Dot, czy testowany przez siostrzaną Gadżetomanię, Sonos Roam.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)