Asystent Google po polsku: do końca 2018 roku aplikacja ma obsłużyć 30 języków

Asystent Google po polsku: do końca 2018 roku aplikacja ma obsłużyć 30 języków

Asystent Google wkrótce także po polsku (depositphotos)
Asystent Google wkrótce także po polsku (depositphotos)
Oskar Ziomek
19.11.2018 10:06, aktualizacja: 19.11.2018 12:34

Użytkownicy systemu Android w Polsce, których interesuje wykorzystywanie głosowego wsparcia w smartfonach, już niedługo będą mogli odetchnąć z ulgą. Mowa o Asystencie Google, który wciąż nie jest dostępny w naszym języku, ale lada moment ta sytuacja się zmieni. Uzyskaliśmy bowiem kolejne potwierdzenie o trwających pracach nad wprowadzeniem do aplikacji obsługi języka polskiego.

Dobre informacje w tym kontekście pojawiły się po raz pierwszy kilka miesięcy temu, kiedy Google oficjalnie poinformował, iż do końca 2018 roku Asystent będzie obsługiwać łącznie 30 języków, trafiając tym samym do 95 procent wszystkich użytkowników Androida. Od tamtego czasu na jaw wyszły nowe spostrzeżenia, a warto tu przypomnieć o początkowych rozważaniach odnośnie dostępności Asystenta w języku polskim.

Od początku nie było wątpliwości co do tego, że aplikacja zacznie być oficjalnie dostępna w naszym kraju, ale jeszcze wtedy nie było to jednoznaczne z obsługą języka polskiego na etapie komunikacji. Z czasem informacje te zostały jednak nieoficjalnie potwierdzone przez użytkowników, którzy w maju zostali zaproszeni do zamkniętych testów beta.

  • Niektóre z wkrótce obsługiwanych języków przez Asystenta Google, źródło: XDA Developers.
  • Na liście pojawia się również język polski, źródło: XDA Developers.
[1/2] Niektóre z wkrótce obsługiwanych języków przez Asystenta Google, źródło: XDA Developers.

Teraz kolejne informacje odnośnie dostępności Asystenta w Polsce pojawiają się na łamach serwisu XDA Developers. W aplikacji Asystenta w wersji beta udało się bowiem dotrzeć do listy wszystkich języków, które najpewniej lada moment zostaną uaktywnione. Z nowych języków nie da się jeszcze tak po prostu skorzystać, ale dla nas ważniejsza jest inna informacja – na liście jest widoczny język polski.

Na tę chwilę nie wiadomo kiedy dokładnie Google planuje uaktywnić nowe języki w aplikacji, ale mając na uwadze wcześniejsze obietnice o ich udostępnieniu przed końcem roku, zmian w możliwościach Asystenta można się spodziewać w najbliższych tygodniach.

Po dodatkowe informacje w tym zakresie zwróciliśmy się również do polskiego Biura Prasowego Google i uzyskaliśmy jedynie potwierdzenie, iż prace nad wprowadzeniem Asystenta w języku polskim faktycznie trwają: Pracujemy nad wprowadzeniem Asystenta Google w nowych językach, w tym języku polskim, nie mamy jednak do podania żadnych dodatkowych informacji na ten temat.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)