Asystent Google porozmawia z telemarketerem – transkrypcje rozmów będzie można zapisywać

Asystent Google porozmawia z telemarketerem – transkrypcje rozmów będzie można zapisywać

Asystent Google zyska kolejne możliwości (depositphotos)
Asystent Google zyska kolejne możliwości (depositphotos)
Oskar Ziomek
20.11.2018 17:18

Jedną z ciekawszych funkcji przedstawionych przez Google w tym roku jest bez wątpienia Google Duplex. Mowa o zaangażowaniu głosowego Asystenta do wykonywania połączeń telefonicznych w imieniu właściciela. W ten sposób automat jest w stanie umówić użytkownika na wizytę u fryzjera czy zarezerwować dla niego stolik w restauracji. Rozwiązanie zostało po raz pierwszy zaprezentowane jeszcze podczas konferencji Google I/O w maju, a dopiero niedawno okazało się, że pierwsza realna implementacja będzie dostępna dla użytkowników smartfonów Google Pixel 3 i Pixel 3 XL.

Co jednak istotne, wraz z pojawieniem się Google Duplex w smartfonach, producent zapowiedział kolejną funkcję związaną z działaniem głosowego asystenta. Prócz dzwonienia w imieniu właściciela, zyskał on w międzyczasie możliwość odbierania połączeń i przedstawiania ich transkrypcji na ekranie telefonu, a całość nazwano Call Screen. Okazało się, że w ten sposób będzie można między innymi dowiedzieć się kto dzwoni i jakie ma zamiary. Szybko znaleziono więc świetne zastosowanie, a mowa o recepcie na niechciane rozmowy z telemarketerami.

Teraz do sieci trafiają kolejne informacje o dalszym rozwijaniu możliwości Asystenta Google. Jak się okazuje, jeszcze w tym roku do właścicieli smartfonów Pixel 3 ma trafić rozszerzenie, dzięki któremu transkrypcje rozmów będzie można zapisywać, a później ponownie przeglądać. Co istotne, nowość ma się pojawić u użytkowników jeszcze w tym roku.

Wypowiedź Paula Dunlopa na łamach oficjalnego forum użytkowników sprzętów Google.
Wypowiedź Paula Dunlopa na łamach oficjalnego forum użytkowników sprzętów Google.

Takie zapewnienie pojawiło się ze strony Paula Dunlopa z Google, na łamach oficjalnego forum związanego ze smartfonami: Z przyjemnością potwierdzam, że w tym roku uruchomimy obsługę zapisywania transrypcji. Transkrypcja wyświetlana na ekranie podczas połączenia zostanie automatycznie zapisana w Twoim dzienniku połączeń po jego zakończeniu. Będziesz mógł uzyskać do niego dostęp poprzez sekcję Szczegóły połączeń w indywidualnym rejestrze połączeń. Ta funkcja będzie dostępna dla naszych testerów wersji beta, a następnie dla wszystkich użytkowników smartfonów Pixel 3 w dalszej części roku.

Pozostając w temacie głosowego asystenta Google warto przypomnieć, iż również do końca tego roku ma on zostać rozszerzony o obsługę kolejnych języków. Wkrótce łącznie będzie ich obsługiwanych 30, w tym także polski. Na razie nie jest znana dokłada data wprowadzenia Asystenta Google w naszym kraju, ale ponieważ zgodnie z założeniem nowość ma pojawić się jeszcze w 2018 roku, w najgorszym wypadku przyjdzie nam poczekać nieco ponad miesiąc. O szczegółach można przeczytać w odrębnej publikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)