Asystent Google uchroni cię przed rozmową z telemarketerem – sam odbierze telefon

Asystent Google uchroni cię przed rozmową z telemarketerem – sam odbierze telefon

Asystent Google uchroni cię przed rozmową z telemarketerem – sam odbierze telefon
Oskar Ziomek
09.10.2018 21:13

Za nami konferencja Made by Google, podczas której zaprezentowano przede wszystkim nowe urządzenia, ale nie zabrakło także ciekawostek związanych z oprogramowaniem. Google przypomina, że od kilku miesięcy prężnie rozwija usługę Duplex, która polega na wykorzystaniu głosu asystenta do prowadzenia rozmów w imieniu właściciela. Pierwsza realna implementacja trafi do nowych smartfonów z serii Pixel, czyli modeli Pixel 3 oraz Pixel 3 XL.

Podczas prezentacji kilka miesięcy temu, Duplex został przedstawiony jako funkcja wykorzystująca Asystenta, by wyręczać użytkownika w dzwonieniu. Stosunkowo niedawno okazało się także, że na początku takiej rozmowy automat będzie się przedstawiał, by rozmówca wiedział, że nie rozmawia z człowiekiem. Asystent Google potrafi dobrze naśladować typowe dla człowieka pauzy podczas wypowiadania zdań, przez co rozmowa z nim może przebiegać naturalnie. Jak wielokrotnie udowadniano w pierwszych materiałach reklamowych, Duplex skutecznie radzi sobie z rezerwowaniem stolika w restauracji czy terminu wizyty u fryzjera.

W trakcie prezentacji nowych modeli smartfonów z serii Pixel, przedstawiono jednak kolejne zastosowanie tej technologii. Duplex będzie zdolny odbierać połączenia w imieniu użytkownika i wstępnie dowiadywać się kto dzwoni i jakie ma intencje. Google sugeruje, że to świetna recepta na telemarketerów, którzy najpierw dodzwonią się do Asystenta Google, by dopiero potem (w razie zainteresowania właściciela) przejść do rozmowy z człowiekiem.

Jak pokazano na krótkiej prezentacji, transkrypcja rozmowy prowadzonej przez Duplex jest na bieżąco wyświetlana na ekranie smartfona. Uzyskawszy odpowiedź od dzwoniącego, właściciel może zdecydować, czy jest zainteresowany podjęciem z nim rozmowy. Jak na razie funkcja będzie dostępna wyłącznie w smartfonach Google Pixel 3 oraz Pixel 3 XL. Na razie nie wiadomo czy i kiedy można liczyć na jej implementację w Androidzie przeznaczonym dla innych modeli.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)