Asystent Touring Bird od Google'a pomoże zaplanować wycieczki po znanych miastach

Asystent Touring Bird od Google'a pomoże zaplanować wycieczki po znanych miastach

Źródło: Google
Źródło: Google
Piotr Urbaniak
08.09.2018 07:00

Słyszeliście o Area 120? Jest to projekt firmy Google, w ramach którego jej pracownicy mogą realizować w czasie pracy własne wizje, nierzadko korzystając z zasobów korporacji, czy to ludzkich czy finansowych. Jeśli nie, to tym razem zdecydowanie warto się niniejszym przedsięwzięciem zainteresować, bo oto skarbnica pomysłów została rozszerzona o naprawdę ciekawy przewodnik turystyczny – Touring Bird.

Technicznie rzecz biorąc, Touring Bird jest witryną internetową, na której można znaleźć listę atrakcji w danych miastach, po czym posortować aktywności ze względu na cenę czy niezbędny czas. W pierwszej chwili może to zabrzmieć niczym szablonowy agregator ofert turystycznych, ale autorzy zdecydowanie większy nacisk położyli na zajęcia bezpłatne, informując zarazem o rekomendacjach lokalnych mieszkańców. Przykładowo, w Londynie zachęca się do obejrzenia murali Banksiego, Rzymie zaś – wycieczki rowerowej. Ponoć czuwa nad tym wszystkim zespół ekspertów.

Źródło: Touring Bird
Źródło: Touring Bird

A jeśli już wybrane zajęcie wymaga uiszczenia opłaty, to narzędzie uwzględnia nie tylko cenę, dając możliwość błyskawicznej rezerwacji, ale także zapisy regulaminowe: zasady anulowania i ewentualne obostrzenia. Nie trzeba zatem wertować pisanych maczkiem dokumentów.

Na chwilę obecną dostępne są oferty z 19 miast Europy i Ameryki Północnej, m.in. Amsterdamu, Berlina, Nowego Jorku i Waszyngtonu, a ponadto indyjskiej stolicy, Nowego Delhi. Niestety pośród uwzględnionych europejskich stolic zabrakło Warszawy, choć jest na przykład czeska Praga, ale – jak twierdzą twórcy – liczba pozycji w przewodniku będzie na bieżąco zwiększana. Stąd może jeszcze doczekamy się jakiś polskich akcentów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)