Audio-Technica pokazuje słuchawki za 8 i 10 tys. złotych. Są wykończone egzotycznym drewnem

Audio-Technica pokazuje słuchawki za 8 i 10 tys. złotych. Są wykończone egzotycznym drewnem

Audio-Technica ATH-AWAS, fot. materiały prasowe
Audio-Technica ATH-AWAS, fot. materiały prasowe
Redakcja
27.02.2020 17:58, aktualizacja: 27.02.2020 18:08

Na polski rynek trafią niedługo dwa modele słuchawek Audio-Techniki. Są to wokółuszne ATH-AWKT i ATH-AWAS. Obsługują audio wysokiej jakości i łączą piękne, drewniane wykończenie z doskonałą jakością dźwięku.

Podobnie jak wszystkie nowe drewniane słuchawki, wokółuszne ATH-AWKT produkowane są ręcznie w fabryce w Tokio. Model ten wykorzystuje obudowy wykonane z cenionego twardego drewna Kokutan (pasiasty heban). Od dawna używany w instrumentach dętych drewnianych oraz fortepianach i pianinach, Kokutan wyróżnia się atrakcyjnymi czarnymi i brązowymi paskami, a obudowy mają ręcznie nakładane półbłyszczące wykończenie, które wydobywa naturalne piękno drewna. Ponadto wysoka gęstość tego drewna tłumi niepożądany rezonans, pomagając uzyskać czysty, naturalny dźwięk.

  • ATH-AWAS, fot. Audio-Technica.
  • ATH-AWKT, fot. Audio-Technica.
[1/2] ATH-AWAS, fot. Audio-Technica.

Słuchawki high-res ATH-AWKT wyposażone są w 53-milimetrowe przetworniki z bardzo wydajnym układem magnetycznym z permenduru o niezwykle wysokiej gęstości strumienia, co zapewnia ekspansywne, mocne brzmienie z zakresu 5 – 45 000 Hz. Przetworniki montowane są w lekkim tytanowym kołnierzu i wykorzystują cewki nawinięte drutem 6N-OFC (miedź beztlenowa o wysokiej czystości), gwarantując precyzyjny ruch membrany i transfer sygnału, co przekłada się na wyjątkowo przejrzyste odwzorowanie muzyki. Aby uzyskać mocniejszy i bardziej wyrazisty bas, ATH-AWKT wzbogacone zostały o unikatowy, autorski system D.A.D.S. (Double Air Damping System).

ATH-AWKT łączą w sobie wyrafinowaną jakość dźwięku z niesamowitym komfortem. Jest to m.in. zasługa nauszników i pałąka wykończonych naturalną skórą owczą, a także ramion ze stopu magnezu, które utrzymują muszle pod odpowiednim kątem, aby zagwarantować najwyższą możliwą wygodę użytkowania oraz dopasowanie muszli do kształtu głowy użytkownika. ATH-AWKT wyposażone są w złącza A2DC (Audio-Designed Detachable Coaxial), które mogą być używane z dostarczanymi wraz ze słuchawkami kablami 1 cala i 4-pinowym zbalansowanym XLRM. Ponadto użytkownik otrzymuje drewniane pudełko do przechowywania słuchawek.

Audio-Technica ATH-AWKT, fot. materiały prasowe.
Audio-Technica ATH-AWKT, fot. materiały prasowe.

Wokółuszne słuchawki high-res Audio-Technica ATH-AWAS wykonane są z rzadkiego drewna Asada Zakura (chmielograb japoński), znanego z wykorzystania w kolumnach głośnikowych klasy high-end ze względu na swoje piękno, wytrzymałość i zdolność do ograniczania niepożądanych rezonansów. Czerwone zabarwienie drewna Asada Zakura uwydatnione jest przez ręcznie nakładane półbłyszczące wykończenie słuchawek.

Model ATH-AWAS wyposażony jest w przetworniki o średnicy 53 mm z unikatowymi membranamipokrytymi warstwą DLC (diamond-like carbon), zintegrowanym jarzmem z czystego żelaza i cewkaminawiniętymi drutem 6N-OFC, zapewniającymi detaliczny, naturalny dźwięk z zakresu od 5 do 42 000Hz. Zastosowany w słuchawkach system D.A.D.S. (Double Air Damping System) zapewnia precyzyjnąodpowiedź niskich tonów. Ustawione pod kątem ramiona muszli ze stopu magnezu oraz wyściełanenauszniki i pałąk zapewniają długotrwały komfort użytkowania słuchawek. ATH-AWAS wyposażone sąw gniazda A2DC oraz kable stereo 1 cala i 4-pinowe zbalansowane XLRM.

Słuchawki ATH-AWKT oraz ATH-AWAS pojawią się w sprzedaży pod koniec trzeciego kwartału br.Poglądowa cena detaliczna modelu ATH-AWKT wyniesie 9999 zł, a za słuchawki ATH-AWAS trzebabędzie zapłacić 7999 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)