Aurora — nowy kanał dystrybucji Firefoksa

Aurora — nowy kanał dystrybucji Firefoksa

Redakcja
14.04.2011 14:59

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, aby przyspieszyć cykl rozwojowy swojej przeglądarki Fundacja Mozilla wprowadziła nowy kanał rozwoju Firefoksa pod nazwą Aurora.

Dotychczas użytkownicy popularnej przeglądarki mieli do dyspozycji 3 kanały: nightly — były to kompilacje nocne, które nie przechodziły testów jakościowych, beta — wersje rozwojowe oraz kanał finalnych wersji. Kanał Aurora ma wypełnić lukę jaka była pomiędzy wydaniami nightly oraz beta. Aurora ma być stabilniejszą od nocnych wydań wersją przeglądarki. Szybciej pojawiać się będą w niej nowe funkcje i innowacje. Kod wydania Aurory będzie synchronizowany z gałęzią nightly co 6 tygodni. Należy jednak pamiętać, że są to wydania, które mogą pracować niestabilnie.

Mozilla liczy, że utworzenie dodatkowego kanału pozwoli większej liczbie użytkowników na udział w tworzeniu Firefoksa. Najnowsze kompilacje można pobrać ze stron Mozilli. Pojawiła już się pierwsza wersja Aurory, która zawiera poprawki z zakresu wydajności, stabilności oraz bezpieczeństwa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)