Autokorekta w iOS 11.1 nie pozwala na napisanie litery „I”

Autokorekta w iOS 11.1 nie pozwala na napisanie litery „I”

Autokorekta w iOS 11.1 nie pozwala na napisanie litery „I”
06.11.2017 14:07

Ostatnia wersja iOS-a określana jest jedną z najgorszych w historii. Negatywne opinie spowodowane są ilością błędów, które trafiły do najnowszego wydania mobilnego systemu Apple. Lekarstwem na większość dolegliwości miała być aktualizacja 11.1. Owszem pewne błędy zniknęły, ale pojawiły się też nowe.

iOS 11 ma oferować nie tylko krótszy czas pracy na jednym ładowaniu czy niestabilne działanie, ale także problemy z systemowym kalkulatorem. Wersja 11.1 przyniosła błąd równie nietypowy jak wynik dodawania 1+2+3, który według iPhone’a wynosi 24. Tym razem użytkownicy donoszą, że wpisując literkę „I”, autokorekta w iOS zmienia automatyczne ją na „A [?]” lub dowolny inny znak – „#” czy „!”.

Wspomniany błąd dotyczy iMessage, a także innych aplikacji, w tym Twittera i Instagrama. Problemy pojawia się podczas korzystania z wbudowanej klawiatury z funkcją przewidywania tekstu. Co ciekawe, użytkownik Reddita o nicku TheCravin zauważa, że po skopiowaniu i wklejeniu tekstu autokorekty, ponownie otrzymujemy literkę „I”.

350206313747539905

Błąd znany jest już Apple. Firma z Cupertino twierdzi, że dotyczy on iPhone’a, iPada oraz iPoda touch, na których znalazł się iOS w wersji 11.1. Nie wszyscy jednak użytkownicy mogą spotkać się z opisywanym błędem, nawet jeśli włączą funkcję przewidywania tekstu.

Apple dodaje, że pracuje nad rozwiązaniem błędu. Zanim jednak odpowiednia poprawka zostanie wydana, to firma przygotowała poradnik pozwalający na tymczasowe wyeliminowanie problemu. Należy przejść do Ustawienia › Ogólne › Klawiatura › Zastąpienie tekstu. W przypadku skrótu wpisujemy małe „i”, a w polu frazy wprowadzamy duże „I”.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)