AutoMapa 6 z informacjami o korkach

AutoMapa 6 z informacjami o korkach

09.12.2009 17:21, aktualizacja: 09.12.2009 17:43

Pojawiła się nowa, szósta wersja AutoMapy - pierwszego polskiego systemu nawigacji satelitarnej. AutoMapa 6.0 wyposażona została w mechanizm AutoMapa Traffic, dzięki któremu wyznaczając trasę przejazdu kierowca otrzyma dokładną informację, o której godzinie dotrze na miejsce. Nowa wersja dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników posiadających ważną subskrypcję.

AutoMapa Traffic z każdym kolejnym dniem i każdą godziną wie więcej nie tylko o statystyce ruchu drogowego, ale również o bieżącej sytuacji na drodze. Dane o natężeniu ruchu gromadzone są już od ponad roku z kilkunastu niezależnych źródeł. Ważną ich część stanowią informacje przekazywane anonimowo on-line przez użytkowników AutoMapy. Dzięki temu, AutoMapa Traffic dysponuje szczegółowym obrazem sytuacji drogowej całej Polski i wie, jak zmienia się ruch uliczny w zależności od dnia i godziny naszej podróży. Użytkownicy AutoMapy posiadający urządzenia z dostępem do sieci Internet (np. Smartfony, Navroad 460 BT lub 560 BF) mogą korzystać zarówno ze statystycznych informacji o ruchu drogowym, jak i danych pobieranych w trybie online. Jak twierdzi producent, wkrótce pojawi się również specjalny program wspomagający szybką wymianę danych z serwerem AutoMapa Traffic dla urządzeń nie posiadających możliwości połączenia z Internetem.

AutoMapa działa w oparciu o mapy Polski i 44 krajów Europy przygotowane przez firmy Geosystems Polska i NAVTEQ, datowane na 30 października 2009 roku w przypadku Polski oraz w specyfikacji 3Q2009 dla map Europy. Najnowsze mapy Polski zawierają bazę adresów przypisanych do konkretnych budynków. W najnowszej wersji AutoMapy liczba miast i miejscowości objętych takim sposobem numeracji zwiększyła się o kolejne 258 i przekroczyła już liczbę 2228. Punktowe adresy są dostępne również po raz pierwszy dla miast i miejscowości zlokalizowanych w Czechach, Słowacji i Rosji.

AutoMapa 6 to również bogata baza Użytecznych Punktów (POI). Duża liczba punktów (ponad 470 tysięcy) wymagała nowego sposobu ich organizacji - Użyteczne Punkty są teraz prezentowane w formie hierarchicznego drzewa kategorii POI synchronizowanego z serwisem www.miplo.pl. Cennym uzupełnieniem jest nowa funkcja Miplo Pics, dzięki której możliwe jest wyświetlanie zdjęcia wraz z krótkiem opisem Użytecznego Punktu.

Dostępne już wcześniej informacje o niebezpiecznych strefach drogowych w Polsce, przejazdach kolejowych, miejscach kontroli drogowej i fotoradarach zastały wzbogacone o bazę ograniczeń prędkości. AutoMapa 6 zawiera blisko 16 tysięcy znaków początku i końca terenu zabudowanego, kilkadziesiąt tysięcy znaków ograniczeń prędkości, z czego ponad 20 tysięcy zlokalizowanych na drogach międzynarodowych, krajowych i wojewódzkich oraz znaki ograniczeń w Warszawie, Gdańsku, Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie i Radomiu. Dzięki znakom ograniczenia prędkości AutoMapa na bieżąco informuje z jaką dopuszczalną prędkością kirowca może poruszać się na danym odcinku drogi.

AutoMapa 6 pozwala na konwersję śladu GPS do formatu KML używanego do wizualizacji trójwymiarowych danych przestrzennych m.in. w Google Earth. Kompatybilność z Google Earth jest krokiem w stronę połączenia AutoMapy z popularnymi źródłami informacji przestrzennej oraz internetowymi zasobami serwisów YouTube czy Panoramio.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)