Autonomiczne busy wyjadą na publiczne drogi. Microsoft zapewni moc obliczeniową

Autonomiczne busy wyjadą na publiczne drogi. Microsoft zapewni moc obliczeniową

Autonomiczne busy wyjadą na publiczne drogi. Microsoft zapewni moc obliczeniową
06.07.2018 15:13

Autonomiczne samochody w większych miastach są tylko kwestią czasu. Firma Waymo, będąca częścią Alphabet Inc. (dawniej Google), zapowiedziała wypuszczenie floty testowych pojazdów na europejskie drogi. Natomiast technologia Microsoftu zostanie wykorzystanie w autonomicznych busach, które pojawią się w Niemczech.

Na blogu Microsoft Transform, firma z Redmond pochwaliła się nowym projektem. Microsoft będzie bowiem współpracował przy rozwoju autonomicznego elektrycznego busa, który pomieści maksymalnie 15 osób (10 miejsc siedzących i 5 stojących). W założeniach będzie on poruszał się po publicznych drogach, wraz z innymi samochodami, ale za jego kierownicą nie będzie siedział człowiek.

Akumulatory zamontowane w busach pozwalają pokonać maksymalnie 160 kilometrów. Ograniczenie to sprawia, że zostaną użyte w miastach, do pokonywania niewielkich odległości. Firma e.GO Digital, która stoi za projektem busów, postanowiła sięgnąć po rozwiązania Microsoftu. Pojazdy będą bowiem połączone z Siecią i wykorzystają technologię Microsoft Azure. Moc obliczeniowa chmury umożliwi bezpieczniejszą i bardziej inteligentną jazdę przy dużym natężeniu ruchu.

Dyrektor generalny i współzałożyciel e.GO Digital, Casimir Ortlieb, poinformował, że firma zamierza wprowadzić pojazdy do trzech niemieckich miast: Akwizgran, Monachium i Friedrichshafen. Busy mają być dostępne w ramach usługi na żądanie. W planach są także usługi transportu towaru czy dostarczania żywności.

Interesujące są także plany biznesowe dotyczące opłat. e.GO Digital rozważa wprowadzenie reklam, np. lokalnych firm, które to pozwoliłyby na darmowe przejazdy. Co więcej, reklamy miałyby wykorzystywać rozszerzoną rzeczywistość. Według dyrektora firmy, pierwsze elektryczny busy pojawią się na drogach już w następnym roku.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)