Autonomiczne samochody Waymo wyjadą na europejskie drogi: flota będzie ogromna

Autonomiczne samochody Waymo wyjadą na europejskie drogi: flota będzie ogromna

źródło: waymo.com
źródło: waymo.com
02.07.2018 13:55, aktualizacja: 02.07.2018 16:39

Firma Waymo, będąca częścią Alphabet Inc. (dawniej Google), znana jest z prac prowadzonych nad autonomicznymi samochodami. Cel jest ambitny – wprowadzenie do sprzedaży aut jeżdżących bez kierowcy. Zanim jednak to nastąpi, testowe autonomiczne pojazdy pojawią się na europejskich drogach.

Podczas wywiadu z niemieckim Handelsblatt, dyrektor generalny Waymo, John Krafcik ujawnił plany związane z dalszym rozwojem technologii. Firma zamierza bowiem wypuścić własną flotę autonomicznych samochodów na europejskie drogi. Pojazdy będą poruszać się po publicznych drogach, wraz z tradycyjnymi autami prowadzonymi przez człowieka.

Firma obecnie poszukuje możliwych lokalizacji, które posłużą do testowania technologii. Interesującym miejscem mają być m.in. Włochy. Nie zostały jednak podane żadne szczegóły, a także nie potwierdzono jeszcze, czy faktycznie samochody pojawią się wyłącznie na włoskich drogach. John Krafcik nie chciał również ujawnić konkretnych dat.

Early Rider Moments: "Is There No One Driving That Car?"

Waymo rozmawia z europejskimi producentami samochodów, aby zbadać ewentualne opcje współpracy. Możliwe, że wybrany zostanie Jaguar. Obie firmy współpracowały już wcześniej – Waymo zamówiło 20 tys. elektrycznych modeli I-Pace. John Krafcik nie potwierdził jednak tych informacji, zapowiedział tylko, że europejska flota będzie ogromna.

Firma docelowo chce zarabiać na wykorzystywanych samochodach. Na terenie Stanów Zjednoczonych planuje: usługi szoferskie, flotę autonomicznych ciężarówek, sprzedaż autonomicznych samochodów prywatnym klientom oraz współpracę z miastami, aby wprowadzić nowe pojazdy do transportu publicznego. Możliwe, że w przyszłości jedna lub kilka z tych usług zawita również na Stary Kontynent.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)