Awaria na całym świecie. Fatalna wiadomość dla graczy (aktualizacja)

Awaria Xbox Live
Awaria Xbox Live
Źródło zdjęć: © DownDetector
Norbert Garbarek

02.07.2024 21:16, aktual.: 02.07.2024 21:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie działa Xbox Live. Gracze na całym świecie raportują w serwisie DownDetector, że nie mogą się zalogować do usługi. Poza tym nie działa sklep Microsoft oraz Minecraft. Dla graczy oznacza to, że wtorkowego wieczoru nie spędzą przed konsolą.

Xbox Live nie działa na całym świecie. Wedle raportów użytkowników portalu DownDetector, problemy z usługą dotyczą przede wszystkim logowania. Awaria Xbox Live nie jest jedyną, która dotknęła graczy. Razem z nią trwają bowiem dwie inne. Pierwszą z nich jest sklep Microsoft (Microsoft Store), a więc usługa należąca do właściciela Xboksa. DownDetector informuje również, że nie działa Minecraft.

W przypadku Microsoft Store zgłoszenia również dotyczą logowania. Gracze chcący zagrać w Minecraft muszą natomiast liczyć się z tym, że podczas występowania problemów nie połączą się z serwerami.

Awaria Xbox Live, Microsoft Store i Minecraft
Awaria Xbox Live, Microsoft Store i Minecraft© DownDetector

Aktualizacja, godz. 21:55

W okolicach godziny 22:00 wszystkie trzy usługi wracają do normalnego stanu. Liczba zgłoszeń dotyczących awarii Xbox Live z poziomu ok. 2,3 tys. spadła w kilkanaście minut do 1,6 tys. Można się spodziewać, że awarie Xbox Live, Microsoft Store i Minecraft zostaną rozwiązane w najbliższym czasie.

Norbert Garbarek, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)