Bank Pekao S.A. pozwala założyć konto firmowe "na selfie". Nie trzeba iść do oddziału

Bank Pekao S.A. pozwala założyć konto firmowe "na selfie". Nie trzeba iść do oddziału

Bank Pekao S.A. wprowadza nowy sposób otwierania kont
Bank Pekao S.A. wprowadza nowy sposób otwierania kont
Oskar Ziomek
17.07.2019 15:43, aktualizacja: 17.07.2019 16:08

Bank Pekao S.A. wprowadził do oferty interesującą opcję zakładania kont. Osoby fizyczne, które prowadzą działalność gospodarczą, mogą otworzyć firmowe konto bez konieczności wizyty w oddziale. Wystarczy usiąść w domu przed komputerem z kamerką do wideorozmów – do weryfikacji wykorzystywany jest autoportret.

Potwierdzenie tożsamości wykonywane jest online i bazuje na porównywaniu dwóch zdjęć: z dowodu osobistego oraz "selfie". Jak podaje bank, usługa jest dostępna przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i działa bardzo szybko. Cały proces zakładania nowego konta nie powinien zająć dłużej niż 10 minut.

- To duża innowacja i kolejny dowód wkraczania naszego banku w cyfrowy świat – mówi Remigiusz Hołdys, dyrektor zarządzający w pionie bankowości detalicznej Banku Pekao S.A. - Wiemy, że dla mikroprzedsiebiorców ważny jest czas i minimum formalności. Dlatego czas otwarcia produktów firmowych w Pekao skrócono do 10 minut. Nowy proces został bardzo dobrze przyjęty przez klientów i doradców bankowych...

Konto "na selfie" z kartą i rachunkami pomocniczymi

Warto zwrócić uwagę, że konto otwierane "na selfie" to tylko jeden z produktów, z którego można zacząć korzystać w ten sposób. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do konta zamówić kartę lub otworzyć rachunki pomocnicze. Bank dodaje, że wniosek online jest wygodny do wypełnienia – wystarczy podać NIP, by pozostałe dane firmy zostały wczytane automatycznie z CEIDG.

Aby zachęcić do otwierania konta w Pekao, bank przypomina o promocji 600 zł na dobry start z Pekao. Dotyczy ona kont zakładanych w dowolny sposób (a więc także tradycyjnie, zamiast "na selfie") i pozwala zyskać łącznie tytułowe 600 złotych premii w przypadku spełnienia dodatkowych warunków. O szczegółach można przeczytać na stronie Pekao S.A.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)