BatON poda poziom naładowania urządzeń Bluetooth na ekranie smartfonu

Strona głównaBatON poda poziom naładowania urządzeń Bluetooth na ekranie smartfonu
19.02.2017 19:30
BatON poda poziom naładowania urządzeń Bluetooth na ekranie smartfonu

Rosnąca popularność urządzeń ubieralnych, wykorzystujących bezprzewodową wymianę danych, sprawia, że coraz częściej w naszych smartfonach pozostawiamy włączony Bluetooth. W związku z tym przydałaby się w smartfonie funkcja pozwalająca sprawdzić poziom naładowania akumulatorów w tych podłączonych urządzeniach. Niestety, Android w przeciwieństwie do iOS-a takiej funkcji nie oferuje. Pomóc może aplikacja BatON, która w miarę możliwości pozwoli z poziomu smartfonu sprawdzić poziom naładowania tych wszystkich ubieralnych drobiazgów.

W miarę możliwości? Zanim sięgnięcie po aplikację, to musicie pamiętać o jej ograniczeniach. Aplikacja działa ze sprzętem, który wśród swoich możliwości oferuje funkcje słuchawki lub posiada profil GATT, stosowany zazwyczaj w urządzeniach Bluetooth LE. Niestety, nie każdy sprzęt spełnia te wymagania, co oznacza, że trzeba nadal będzie wstawać z kanapy by sprawdzić stan jego naładowania.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

BatON nie posiada rozbudowanych ustawień konfiguracji, możemy zdecydować o podstawowych funkcjach aplikacji – powiadomienia i częstotliwość automatycznego sprawdzania poziomu naładowania podłączonych urządzeń. Ubogość nie jest jednak wadą, od BatON wymagamy wyłącznie podawania danych o poziomie naładowania i to zadanie aplikacja wykonuje bez żadnych zarzutów.

Aplikacja nie jest dostępna w języku polskim, ale z jej obsługą poradzi sobie każdy, kto zna chociażby podstawy angielskiego. Oczywiście znajdziecie ją w naszej bazie, dostępna jest za darmo i co cieszy, pozbawiona jest reklam.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (15)