Beta Windows Intune 2.0 z nowymi możliwościami

13.07.2011 18:02, aktual.: 13.07.2011 18:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows Intune - dostępna również w Polsce usługa Microsoftu do zarządzania stacjami roboczymi pracująca w chmurze i niewymagająca serwerów infrastrukturalnych - szykuje się do kolejnej odsłony.

Uruchomiono właśnie betatesty nowej wersji Intune, w ramach których po krótkiej rejestracji można bezpłatnie przetestować usługę do centralnego zarządzania maksymalnie dziesięcioma komputerami.

Nowa odsłona Intune pozwala między innymi instalować na zarządzanych komputerach oprogramowanie dystrybuowane z centralnego miejsca w chmurze (w której otrzymuje się na ten cel 2 GB przestrzeni) za pomocą protokołu BITS, co pozwala zoptymalizować wykorzystanie łącza internetowego. Poprawiono mechanizm raportowania o stanie sprzętu, dodano zarządzanie licencjami oprogramowania firm trzecich, a nawigacja po interfejsie doczekała się niewielkiego faceliftingu. Ponadto, dodano nowe mechanizmy zdalnego zarządzania pozostawionymi bez opieki komputerami, a usługa alarmowania o problemach otrzymała możliwość konfiguracji pułapów ważności zdarzeń, które generują powiadomienia administratora. Ostatecznie klient usługi Windows Intune może być integrowany z obrazem systemu i konfigurowany przed instalacją, dzięki czemu wyeliminowano potrzebę połączenia z Internetem podczas jego wdrażania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)