Bezprzewodowe ładowanie Samsunga Galaxy S6 nie musi być drogie

Bezprzewodowe ładowanie Samsunga Galaxy S6 nie musi być drogie
30.03.2015 19:33
Bezprzewodowe ładowanie Samsunga Galaxy S6 nie musi być drogie

Planujecie kupić Samsunga Galaxy S6 lub Galaxy S6 Edge i nie macie zamiaru bawić się kablami? Jeśli tak, to z pewnością zastanawiacie się nad bezprzewodową ładowarką od Samsunga. Niestety jej cena jest dość wysoka. Jednak mamy dla Was dobre wiadomości, na rynku dostępne są kilkukrotnie tańsze ładowarki, którymi bez problemu naładujecie Waszego smartfona.

Nowe flagowe modele południowokoreańskiej firmy – Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge oferują wykonaną z metalu i szkła obudowę, lżejszą i znacznie lepiej zoptymalizowaną nakładkę TouchWiz, a także podzespoły zapewniająca bardzo wysoką wydajność. Niestety pojemność akumulatorów nie zachwyca, ten w Galaxy S6 ma 2550 mAh, a 2600 mAh znajdziemy w Galaxy S6 Edge. W związku z tym powinniśmy pogodzić się z codziennym ładowaniem. Z pomocą przychodzi nam funkcja bezprzewodowego ładowania, która mimo iż mniej wydajna, jest wygodniejsza w użyciu. Jednak problemem może być cena oryginalnej bezprzewodowej ładowarki, którą Samsung wycenił na aż 60 dolarów.

350133303766181825

Ładowarka od Samsunga jest droga, ale na szczęście nie musimy jej kupować, aby móc korzystać z funkcji bezprzewodowego ładowania dostępnej w nowych flagowcach. Na rynku znajdziemy inne bezprzewodowe ładowarki kompatybilne z Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Za 14 dolarów możemy już kupić ładowarkę DigiYes USB Powerqi Qi Wireless Charger. Poniżej 20 dolarów kupimy jeszcze dwie ładowarki – PowerBot PB1020 Qi Enabled Wireless Charger i P.I. Mobile Store Wireless Charger Charging Pad. Droższa, ale nadal tańsza od produktu Samsunga jest ładowarka RAVPower RP-WCN15 Qi Wireless Charging Pad, którą dostaniemy za 40 dolarów. Warto zwrócić uwagę, że wymienione ładowarki nie są kompatybilne tylko z modelami Samsunga, ale naładujemy nimi inne smartfony, które wspierają standard Qi.

Co natomiast możemy dostać za 60 dolarów? W tej cenie kupimy ładowarkę TYLT Vu Wireless Charger, która w połączeniu ze specjalną kartą pozwoli nawet na naładowanie urządzenia niewspierające bezprzewodowego ładowania. W zestawieniu z tym produktem, ten od Samsunga pod względem możliwości wypada średnio, a kosztuje tyle samo.

Nie odradzamy Wam kupna oryginalnej bezprzewodowej ładowarki od Samsunga, która jest naprawdę dobra. Jednak uważamy, że jej cena jest minimalnie przesadzona i pokazujemy, że nie musicie wydawać 60 dolarów, aby móc korzystać z funkcji bezprzewodowego ładowania w Galaxy S6 i S6 Edge. Niestety ładowarka Koreańczyków to tylko jeden z wielu przykładów, że firmy za produkty ze swoim logo każe sporo płacić, co nie zawsze pokrywa się z wyjątkowymi możliwościami.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)