Białoruscy Cyberpartyzanci atakują kolej. Chcą pomóc Ukrainie

Białoruscy Cyberpartyzanci atakują kolej. Chcą pomóc Ukrainie

Cyberprzestępcy sparaliżowali białoruską kolej
Cyberprzestępcy sparaliżowali białoruską kolej
Źródło zdjęć: © Baltics News
27.02.2022 18:01, aktualizacja: 28.02.2022 10:10

Białoruscy Cyberpartyzanci dopuścili się ataku hakerskiego na lokalną kolej. Chcą w ten sposób przeszkodzić w transporcie wojsk na terytorium zaatakowanej Ukrainy.

Białoruscy Cyberpartyzanci poinformowali na Telegramie o ataku przeprowadzonym na kolej na Białorusi. Chcą w ten sposób zakłócić i opóźnić transport wojsk na terytorium zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Zablokowanych zostało kilka serwisów i sieć komunikacyjna dla pracowników.

Jak czytamy w zamieszczonym wpisie, obecnie sieć Kolei Białoruskich jest sparaliżowana. Kolej przełącza się w tryb ręcznego sterowania, co z pewnością doprowadzi do opóźnień. Cyberpartyzanci zaznaczają jednak, że ich działania nie doprowadzą do sytuacji awaryjnych i wypadków - nie zagrażają bezpieczeństwu osób podróżujących pociągami.

Cyberpartyzanci poinformowali, że sieć wewnętrzna Kolei Białoruskich będzie nieczynna tak długo, jak długo kraju nie opuszczą wszystkie wojska rosyjskie. Ponadto warunkiem wznowienia działania sieci jest zaprzestanie udziału sił zbrojnych Białorusi w ataku na Ukrainę.

W opublikowanym przez grupę hakerów wpisie pojawił się też apel do lokalnych partyzantów, by ci starali się sparaliżować kolej działaniami w terenie, a także odezwa do żołnierzy białoruskich. Cyberpartyzanci nawołują ich do "odmowy wykonywania rozkazów przestępcy" i przyłączenia się do jednostek ochotniczych zaraz po przekroczeniu granicy z Ukrainą.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie