Bing odpowiada na pytania dzięki WolframAlpha

Bing odpowiada na pytania dzięki WolframAlpha

Wojciech Cybulski
11.08.2010 10:45, aktualizacja: 11.08.2010 21:58

Microsoft poinformował na łamach firmowego bloga o nowościach wprowadzonych do wyszukiwarki Bing. Poprzez lepszą integrację z WolframAlpha wyszukiwarka Bing może teraz udzielać bezpośrednie odpowiedzi na dużą część zapytań internautów.

Dzięki wprowadzonym zmianom wyszukiwarka Microsoftu może udzielać bezpośrednich odpowiedzi na ogólne zapytania takie jak 'PKB Francji', 'Co jest stolicą Niemiec' lub 'Jaka jest temperatura wrzenia wody'. Ponadto Bing może bezpośrednio reagować na pytania o wydarzenia, także te, które odbędą się w przyszłości (Kiedy będziemy świętować przyszłoroczne Święto Dziękczynienia?). Microsoft ma nadzieję, że nowe funkcje skrócą czas, jaki internauta potrzebuje, by znaleźć odpowiedź na swoje pytanie. Aktualnie jedynym językiem obsługującym bezpośrednie odpowiedzi w Bingu jest angielski. Warto zauważyć, że udzielanie bezpośrednich odpowiedzi na zapytania internautów jest ostatnio intensywnie rozwijane przez twórców wyszukiwarek. Pod koniec lipca konkurencyjne Google wzbogaciło się o mechanizm automatycznego wyświetlania definicji wyjaśniających znaczenie wpisanej frazy. Ponadto Google zapowiedział, że będzie dalej rozwijał swój silnik wyszukiwania pod kątem udzielania bezpośrednich odpowiedzi.

Współpraca WolframAlpha z Bingiem rozpoczęła się pod koniec minionego roku, przy okazji dużej aktualizacji wyszukiwarki Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)