Bing w Yahoo! - umowa podpisana

Bing w Yahoo! - umowa podpisana

Wojciech Cybulski
05.12.2009 19:02

Dwaj najwięksi konkurenci Google na rynku wyszukiwarek poinformowali, że udało im się zatwierdzić umowę, dzięki której mechanizmy wyszukiwania stosowane przez Yahoo! zostaną zastąpione silnikiem Bing.

Na mocy ogłoszonego kilka miesięcy temu porozumienia obie firmy rozpoczęły daleko posuniętą współpracę, która ma trwać 10 lat. Yahoo! zobowiązało się do stosowania w swoim portalu mechanizmu wyszukiwania Bing, który będzie finansowany i rozwijany wyłącznie przez Microsoft. Co więcej gigant z Redmond może włączyć do Binga dowolne technologie wyszukiwarki Yahoo!. W zamian za te ustępstwa Yahoo! będzie mogło czerpać wyłączne zyski ze sprzedaż reklam. Microsoft i Yahoo! wierzą, że ta umowa przyczyni się do stworzenia trwałej i atrakcyjnej alternatywy na rynku wyszukiwarek, która zapewni konsumentom, reklamodawcom i wydawcom lepszą jakość i większą innowacyjność - napisali w oświadczeniu przedstawiciele obu firm.

Musi minąć jeszcze nieco czasu, nim wszystkie postanowienia umowy zostaną wcielone w życie - zarówno Microsoft jak i Yahoo! mają nadzieję, że uda się tego dokonać już na początku przyszłego roku. Ponadto umowę musi jeszcze zatwierdzić organ antymonopolowy USA - obecnie nie wiadomo, kiedy może to nastąpić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)