Bitcoin znowu coraz droższy. Lada dzień może pobić historyczny rekord

Bitcoin znowu coraz droższy. Lada dzień może pobić historyczny rekord

Bitcoin nadal pnie się w górę, fot. Pixabay
Bitcoin nadal pnie się w górę, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
06.02.2021 17:06

Kurs Bitcoina po raz kolejny w ciągu ostatnich tygodni gwałtownie pnie się w górę, co jest dobrą informacją dla osób, które wcześniej w niego zainwestowały. 6 lutego za 1 BTC trzeba zapłacić już ponad 40,3 tys. dolarów (ponad 150 tys. złotych), co oznacza, że tegoroczny rekordowy kurs z początku stycznia (niespełna 42 tys. USD za 1 BTC) może zostać lada moment pobity.

Wahania kursu Bitcoina są spore. Jeszcze pod koniec ubiegłego miesiąca był wart około 32 tys. dolarów, czyli ok. 8 tysięcy mniej niż obecnie. Co ciekawe, zmiany kursu są często powiązane z deklaracjami niebagatelnych inwestorów w sieci. Niedawno kurs gwałtownie zaczął rosnąć po tym, jak Elon Musk zmienił swój opis na Twitterze i opublikował kilka postów związanych z kryptowalutami, chwaląc właśnie Bitcoina. Dodał, że kibicuje tej kryptowalucie i żałuje, że wcześniej w nią nie zainwestował.

BTC rośnie bardzo szybko i pomijając wahania po drodze, obecnie kusi inwestorów do odsprzedaży. W połowie ubiegłego roku 1 BTC był wart mniej niż 10 tys. dolarów; osoby, które wówczas zdecydowały się na inwestycję, dzisiaj mogą odzyskać mniej więcej czterokrotność tej sumy.

Co istotne, poważne wahania kursów dotyczą także innych kryptowalut. Od początku roku nieustannie rośnie na przykład Ethereum, którego obecny kurs przebił już rekordową wartość z 2018 roku. Dzisiaj za 1 ETH należy zapłacić prawie 1700 dolarów, czyli ponad 6,2 ty. złotych. Pod koniec grudnia na to samo wystarczało niespełna 700 dolarów. Przebicie jest więc kilkukrotne.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (197)