BitContent: Kim Dotcom pokazuje swoje (mikro)płatności dla każdego

Strona głównaBitContent: Kim Dotcom pokazuje swoje (mikro)płatności dla każdego
05.04.2017 15:21
BitContent: Kim Dotcom pokazuje swoje (mikro)płatności dla każdego

Bitcache, czyli zapowiedzianyjesienią zeszłego roku przez Kima Dotcoma system płatności zacyfrowe treści na bazie Bitcoina to już więcej niż tylkozapowiedź. Równocześnie rusza platforma sprzedaży tych treści,BitContent, pozwalająca zarówno na pobieranie plików jak i nastreaming. Oficjalnie mówi się o przełomie w dziedziniemikropłatności, który pozwoli zarabiać twórcom treści – alespodziewamy się raczej przełomu w dziedzinie piractwa.

Na przedstawionym przez Kima Dotcoma filmie możemy już zobaczyć,jak działa prototyp tego całego systemu zaufanej globalnejdystrybucji cyfrowych towarów.Bitcontent pozwala zarabiać na dowolnym pliku, wgrywając go dokontenera Bitcache iustawieniu ceny za pobranie lub strumieniowanie.

Przygotowanie cyfrowego towaru dosprzedaży odbywa w czterech krokach. Pierwszy to wgranie pliku iustalenie jego ceny w bitcoinach. Interfejs będzie mógł późniejwyświetlać tę kwotę w lokalnych walutach. Ustawić tu można teżlimit pobrań, możliwość zapłacenia więcej niż wymagana kwota,oraz opcje streamowania pliku.

MegaUpload 2 & Bitcache first Product demo with @KimDotcom

Drugi krok to przygotowanieoferty produktowej – tu można wgrać wszelkie treścimarketingowe, włącznie z bannerami, które będą przedstawiane nastronach sprzedażowych. Trzeci to powiązanie sprzedaży z portfelemBitcache, lub założenie nowego portfela. Względna anonimowośćtego procesu gwarantowana jest wymogiem podania jedynie adresu e-mailjako loginu. Adres mailowy musi zostać potwierdzony w tradycyjnysposób. Ostatni krok to uzyskanie kodu widżetu sprzedażowego doosadzania na stronach WWW, lub też po prostu linku do stronyproduktowej.

Jak na razie trudno powiedzieć,jak to wszystko będzie hostowane. W demonstracji wykorzystanozarejestrowaną w Korei Płd. na niejakiego Willa Eoma stronęMU2.com (zapewne od MegaUpload2). Jaka za tym wszystkim stoiinfrastruktura? Czy jest scentralizowana, czy rozproszona? Jak KimDotcom chce sobie radzić z nieuniknionymi wezwaniami do usunięcianaruszających prawa autorskie treści? Jak chce uniemożliwićrozprzestrzenianie naruszających prawo karne treści? I co wreszcienajważniejsze – niby w jaki sposób miałoby to rywalizować zdarmowymi dla użytkowników treściami, dostępnymi przezBitTorrenta i cyberschowki?

Odpowiedzi na te pytania brak.Kim tymczasem zapowiada, że Bitcache zastąpi płatności kartamikredytowymi w Internecie i pozwoli każdemu monetyzować jego treści.Jeden scentralizowany system zastąpi drugi scentralizowany system?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (33)