Błąd w Windows 10 uniemożliwia korzystanie z komputera. Problemem przywracanie systemu

Microsoft potwierdza problem w Windows 10
Microsoft potwierdza problem w Windows 10
Oskar Ziomek

20.05.2019 16:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Błąd 0xc000021a psuje humor użytkownikom systemu Windows 10, którzy zdecydowali się ostatnio skorzystać z funkcji przywracania systemu. Pojawia się on na ekranach komputerów osób, które po zaktualizowaniu systemu postanowiły cofnąć go do stanu sprzed aktualizacji.

System napotyka wtedy na problem i wyświetla wspomniany komunikat o błędzie. Wszystko kończy się na restarcie, po którym nie można już korzystać z komputera, bowiem pulpit nie zostanie wyświetlony. Jak wynika z informacji podawanych przez serwis Softpedia, problem został dopiero niedawno potwierdzony przez Microsoft na łamach strony pomocy technicznej Windows 10.

Ochrona systemu w Windows 10, czyli ustawienia punktów przywracania.
Ochrona systemu w Windows 10, czyli ustawienia punktów przywracania.

Usterka dotyczy sytuacji, w której po "czystej" instalacji Windowsa 10 (co jest możliwe na przykład dzięki Media Creation Tool), użytkownik zdecyduje się włączyć ochronę systemu, a następnie utworzy punkt przywracania i zainstaluje aktualizacje systemu. Przywrócenie komputera do tego punktu nie uda się, a restart uniemożliwi powrót do pulpitu.

Problem da się rozwiązać

Co istotne, komputery które nie chcą się uruchomić da się uratować. W tym celu należy odwiedzić WindowsRE, czyli środowisko przywracania systemu, które pojawia się po użyciu fizycznego przycisku restartu lub dwóch restartach z rzędu.

Konieczne jest tu odwiedzenie menu rozwiązywania problemów, gdzie należy znaleźć zaawansowane opcje i wymusić jeszcze jedno ponowne uruchomienie komputera. Na liście pojawi się wówczas kilka opcji, spośród których należy wyłączyć wymóg podpisanych sterowników sprzętowych, do czego można użyć klawisza F7. W ten sposób system powinien zostać uruchomiony w stanie właściwym dla wybranego wcześniej punktu przywracania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (156)