BleachBit – tego Hillary używała do kasowania maili, Ty też możesz spróbować

BleachBit – tego Hillary używała do kasowania maili, Ty też możesz spróbować

BleachBit – tego Hillary używała do kasowania maili, Ty też możesz spróbować
26.08.2016 13:28, aktualizacja: 26.08.2016 14:29

Jeśli ktoś trzyma na domowych serwerach ściśle tajne dokumenty amerykańskiego rządu, to albo jest skrajnie głupi, albo aż zbyt dobrze wie, co robi. Nie ma tu raczej szarej strefy typu „ups, jak to się mogło stać?”. Hillary Clinton ciężko zaliczyć do tej pierwszej kategorii, tym bardziej że okazało się właśnie, że pod wpływem afery jej serwery zostały wyczyszczone w wyjątkowo profesjonalny sposób. Jeśli mielibyście kiedyś podobną potrzebę, to warto przyjrzeć się, jakim narzędziem zostało to zrobione...

Sprawę ujawnił Trey Gowdy, Reprezentant Południowej Karoliny. Podczas wywiadu w Fox News zdradził, że prawnicy Clinton czyścili serwery narzędziem o nazwie BleachBit. Zrobił mu taką reklamę:

She and her lawyers had those emails deleted. And they didn't just push the delete button; they had them deleted where even God can't read them. They were using something called BleachBit. You don't use BleachBit for yoga emails or bridesmaids emails. When you're using BleachBit, it is something you really do not want the world to see.

Obraz

Narzędzie BleachBit jest otwarte, każdy może je nie tylko pobrać, ale i rzucić okiem na kod źródłowy. Działa pod Linuksem i Windows i jest wyjątkowo proste w użyciu - zaznaczamy, co konkretnie chcemy permanentnie usunąć i możemy otwierać drzwi policji. BleachBit pozwala wyczyścić dane ponad 90 aplikacji, w tym wszystkich przeglądarek i klientów poczty. Oczywiście nie tylko kasuje pliki (lub rekordy z bazy danych programów), ale robi to w sposób uniemożliwiający ich odtworzenie (łącznie z zamazaniem wolnego miejsca i ewentualnych innych pozostałości). Narzędzie jest o tyle ciekawe, że pozwala bardzo skuteczne usunąć konkretne dane użytkownika bez konieczności bezpiecznego kasowania całego dysku. Czyści też pamięć RAM, pliki swap, rejestr systemu, cache, nawet skróty i miniatury plików, potrafi też zmieniać dane w bazie SQLite3 przed ich usunięciem, żeby uniemożliwić ich odtworzenie. Jednym słowiem działa precyzyjnie, skutecznie i co interesujące, nie pozostawia po sobie śladów. Pozostaje podziękować Hillary za zwrócenie uwagi na tą aplikację i uczyć się od najlepszych. Program można oczywiście znaleźć w w naszym katalogu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)