Błędy aktualizacji Windowsa do Threshold 2, Microsoft chce pieniędzy za pomoc

Błędy aktualizacji Windowsa do Threshold 2, Microsoft chce pieniędzy za pomoc

Błędy aktualizacji Windowsa do Threshold 2, Microsoft chce pieniędzy za pomoc
20.11.2015 13:54, aktualizacja: 20.11.2015 14:34

Osoby nie do końca zadowolone z aktualizacji swojego systemu do Windowsa 10 już w momencie jego premiery, mogły żywić nadzieję, że choć część niespełnionych oczekiwań zostanie udostępniona wraz z kolejną dużą aktualizacją w myśl koncepcji Windowsa jako usługi. Okazuje się jednak, że Threshold 2 może przysporzyć nie lada problemów już na etapie instalacji.

Temat ten został poruszony na oficjalnym forum społeczności. Przytaczany tam błąd przejawia się w zawieszeniu się instalacji mniej więcej w jej połowie i to na różnego rodzaju maszynach. Początkowo część użytkowników zgłaszała , że błąd może wynikać z faktu podłączenia do portów USB pendrive'ów (sic!), ale szybko okazało się, że problem na różnych etapach instalacji pojawia się niezależnie od zamontowanych urządzeń.

Obraz

Największą irytację użytkowników wzbudziła jednak reakcja obsługi technicznej Microsoftu. Wielu z nich zgłosiło, że porady personelu były nieskuteczne, zdawali się oni działać po omacku, co sugeruje, że dla Microsoftu błąd w instalacji Threshold 2 jest nie mniejszym zaskoczeniem, niż dla użytkowników. Czara goryczy przelała się, gdy przed przełączeniem na kolejny poziom obsługi technicznej konsultanci poinformowali poirytowanych rozmówców, że może się to odbyć tylko za opłatą.

Jak dotąd nie pojawiły się wyjaśnienia co może powodować błąd. Należy jednak zaznaczyć, że choć wątek jest dość obszerny, to problem dotyczy tylko części osób, które zaktualizowały system do Threshold 2. Być może o błędzie nie zrobiłoby się tak głośno, gdyby nie reakcja działu technicznego Microsoftu, co w szczególności dotyczy konieczności uiszczania opłat za pomoc techniczną.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (141)