Blik w Messengerze! Następny na liście WhatsApp

Blik w Messengerze! Następny na liście WhatsApp

Blik
Blik
26.05.2021 14:33

Blik stawia odważny krok i staje się pierwszym tego typu systemem, który umożliwia płatność za pomocą Messengera. Na tym pomysły twórców się nie kończą. Już teraz planują wdrożenia na kolejne platformy.

Powiedzieć, że Blik jest w Polsce popularny to nie powiedzieć nic. Korzysta z niego 8 milionów użytkowników, którzy w sumie przeprowadzili już ponad miliard transakcji. Nic zatem dziwnego, że twórcy systemu chcą pójść o krok dalej.

Od teraz z Blika można korzystać poprzez Messengera. Za stworzenie rozwiązania odpowiada spółka Koda Bots, zajmująca się m.in. tworzeniem botów do obsługi klienta oraz Tpay, system płatność od Krajowego Integratora Płatności. Wspólnie opracowali system, który wykorzystuje kody Blik do zakupów online.

W praktyce ma to wyglądać tak, że zakupy zrealizujemy podczas rozmowy z botem na Messengerze. Z czasem wprowadzone zostanę funkcjonalności, które ułatwia cały proces, a nawet o możliwości zakupów głosowych.

Twórcy systemu podkreślają, że Messenger to pierwszy z dużych komunikatorów, który ma obsługiwać Blika. Następnym będzie m.in. WhatsApp.

Pierwszym sklepem, który korzysta z nowego rozwiązania jest odzieżowy Myszojeleń, znany m.in. z kultowych klapek Kubota. Wystarczy wywołać okienko chatu, wybrać opcję zakupów, a potem wybrać interesujące nas przedmioty i na końcu wyrazić chęć opłacenia rachunku za pomocą Blika.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)