WindowsInternet i komunikacjaPrzeglądarki stron WWWBlockstack Browser
Blockstack Browser ikona

Blockstack Browser0.25.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Blockstack Browser to przeglądarka pozwalająca korzystać ze zdecentralizowanych aplikacji, działających w infrastrukturze Blockstack. Przeglądarka działa jako proxy, z którym należy się połączyć korzystając ze swojej ulubionej przeglądarki internetowej.

Blockstack wykorzystuje niższe warstwy tradycyjnego Internetu, ale na poziomie aplikacji stawia na pełną decentralizację, co udało się uzyskać dzięki połączeniom peer-to-peer między węzłami i blockchainowi. Dzięki temu możliwe jest pisanie zdecentralizowanych aplikacji przeglądarkowych, korzystających z rozproszonego przechowywania danych i autoryzacji podobnej do tej wykorzystywanej przy handlu kryptowalutami. Pozwoliło to wyeliminować potrzebę korzystania z haseł i ogromnych centrów danych, narażonych na ataki.

Przeglądarka pozwala precyzyjnie określić uprawnienia aplikacji do zasobów komputera. Wszystkie dane przechowywane lokalnie są szyfrowane.

Przeglądarka dla Windowsa, podobnie jak wersja webowa, ma pewne ograniczenia w porównaniu do wydań dla Linuksa i macOS-a – nie ma na przykład obsługi portfela BTC.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań903
Data aktualizacji7 mar 2018
Rozmiar pliku34.45 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Blockstack Browser ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)