Brazylijska fabryka Samsunga okradziona. Straty sięgają 36 milionów dolarów

Brazylijska fabryka Samsunga okradziona. Straty sięgają 36 milionów dolarów
Tomek Kondrat

08.07.2014 15:52, aktual.: 09.07.2014 09:33

Brazylijska fabryka Samsunga została okradziona. Sprawcy ukradli sprzęt elektroniczny koreańskiej firmy. Straty szacowane są na 36 milionów dolarów, a podejrzanymi o współdziałanie podczas napadu są sami pracownicy fabryki. O incydencie informuje agencja Reuters.

Przęstępczy proceder miał miejsce w mieście Campinas w stanie Sao Paulo, gdzie podczas nocnej zmiany skradziono sprzęt mieszczący się w siedmiu ciężarówkach. Napastnicy porwali pojazd przewożący pracowników fabryki i wykorzystali dokumenty porwanych do dostania się na teren Samsunga. Zadziwiające jest, że podczas kradzieży w fabryce pracowało 100 osób. Aby uniemożliwić kontakt z organami ścigania, pracownikom odebrano telefony komórkowe. Padają zatem podejrzenia o współudział porwanych w kradzieży, gdyż przestępcy mieli dostęp do planów fabryki.

Obraz

Napastnicy wyposażeni byli w broń automatyczną, jednak żaden z zakładników nie został ranny. Co więcej, pracownicy opisali działania przestępców jako „pozbawione znamion agresji”. Podczas kradzieży zginęło 40 tysięcy gotowych produktów, wśród których odnaleźć można telewizory oraz sprzęt mobilny. Obecnie analizowane są nagrania z kamer bezpieczeństwa. Mają one pomóc w identyfikacji przestępców odpowiedzianych za napad. Wiadomo również, że złodzieje komunikowali się między sobą za pomocą krótkofalówek oraz telefonów komórkowych.

W oficjalnym oświadczeniu firmy przeczytać można, że Samsung jest głęboko zaniepokojony incydentem i zrobi wszystko, aby zapobiec podobnym wypadkom w przyszłości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)