Bubbles to nowość w Androidzie Q. Aplikacje będą działać niczym dymki Messengera

Bubbles to nowość w Androidzie Q. Aplikacje będą działać niczym dymki Messengera04.04.2019 18:54
Bubbles to nowość w Androidzie Q. Aplikacje będą działać niczym dymki Messengera
Redakcja

Co prawda pierwsza beta Android Q została wydana kilka tygodni temu, ale wciąż nie znamy pełnej listy nowości, które trafią do finalnego wydania systemu. Potwierdzeniem tego jest nowa wersja testowa.

Android Q Beta 2 trafił już do programistów, o czym Google informuje na swoim blogu. Szczególnie interesująco prezentuje się jedna z wprowadzonych nowości.

Android Q wprowadza bubbles, czyli ruchome dymki z aplikacjami

Idea ruchomych dymków nie jest obca nikomu, kto korzysta z Messengera na Androida. Tzw. Chat Heads to kluczowy element interfejsu komunikatora Facebooka.

Google'owi idea się spodobała, więc postanowił dodać do Androida natywne wsparcie dla tej funkcji. Dzięki temu przygotowanie pływających dymków będzie łatwiejsze i szybsze, a apki różnych wydawców będą wyglądały i zachowywały się podobnie.

350261308371134401

Twórcy Androida zauważają, że rozwijane dymki to rozwiązanie bardzo wygodne w przypadku komunikatorów, ale nie tylko. Zachęcają programistów, by implementowali bubbles także w notatnikach czy tłumaczach. Ma to ułatwić korzystanie z wielu aplikacji w tym samym czasie.

Oczywiście nie ma co oczekiwać, że wszyscy programiści świata od razu zaczną przebudowywać swoje aplikacje z myślą o "bąbelkach". Finalna wersja Androida Q trafi do użytkowników dopiero jesienią, a historia uczy, że przez pierwszych kilka miesięcy będzie to niewielka garstka osób. Mogą minąć lata zanim twórcom będzie się opłacało wykorzystać nowe narzędzia.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)