Byle przegonić Huaweia. OPPO Reno dostanie 60-krotny zoom w aktualizacji

Byle przegonić Huaweia. OPPO Reno dostanie 60-krotny zoom w aktualizacji

Byle przegonić Huaweia. OPPO Reno dostanie 60-krotny zoom w aktualizacji
Redakcja
07.05.2019 15:38

Wyścig na jak największy zoom w smartfonach trwa w najlepsze. Producenci są tak zdeterminowani, że jeden z nich postanowił zwiększyć wartość przybliżenia już po wypuszczeniu telefonu. Byle tylko wyprzedzić na papierze Huaweia P30 Pro.

Jak pewnie wiecie, Huawei P30 Pro ma peryskopowy teleobiektyw, który pozwala uzyskać 5-krotne przybliżenie optyczne, 10-krotne hybrydowe bez wyraźnej straty jakości oraz nawet 50-krotne cyfrowe.

Jego bezpośredni konkurent - OPPO Reno 10x Zoom - ma bardzo podobny układ aparatów. Także pozwala uzyskać 5-krotne przybliżenie optyczne i 10-krotne hybrydowe, ale maksymalna wartość zoomu cyfrowego ograniczona jest do 20x. Okazuje się jednak, że tylko tymczasowo.

OPPO podbija stawkę i daje zoom 60x

Firma zapowiada, że wraz z po aktualizacji oprogramowania, w aplikacji aparatu OPPO Reno 10x Zoom zostanie odblokowana opcja pozwalająca na uzyskanie nawet 60-krotnego przybliżenia. Wygląda to tak:

OPPO Reno 10x Zoom Version Upgraded to 60x Zoom

W pierwszej kolejności nowe oprogramowanie ma się pojawić na Tajwanie, ale niedługo później powinno zostać udostępnione globalnie. Pośpiechu nie ma, bo Reno w wariancie z peryskopowym teleobiektywem nie jest jeszcze dostępny w Polsce.

Ciężko oprzeć się wrażeniu, że OPPO wypowiada w ten sposób wojnę Huaweiowi

Zoom 60x to bardzo nietypowa wartość. Zwłaszcza że wcześniejszy limit wynosił 20x. Wszystko wskazuje więc na to, że OPPO chce po prostu choć odrobinę zdeklasować Huaweia P30 Pro, w przypadku którego maksymalne przybliżenie to 50x.

Pod znakiem zapytania stoi jakość zdjęć z tak dużym zoomem, ale szału raczej nie będzie. P30 Pro w maksymalnym przybliżeniu wyraźnie gubi detale, więc z Reno raczej nie będzie inaczej. Zresztą raczej nie bez powodu pierwotny limit był dużo niższy.

W każdym razie tu pojawia się pytanie - kto da więcej?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)