Było do przewidzenia. Xbox Series X|S z rekordowym startem

Było do przewidzenia. Xbox Series X|S z rekordowym startem

Było do przewidzenia. Xbox Series X|S z rekordowym startem
Piotr Urbaniak
12.11.2020 12:37

Premiera nowych Xboksów jest najlepszą w historii marki pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy – ujawnia Microsoft.

Nie wiadomo, ile dokładnie konsol znalazło nabywców, ale na pewno jest to więcej niż 1 mln.

"W 24 godz. sprzedaliśmy więcej konsol, w większej liczbie krajów niż kiedykolwiek wcześniej" – czytamy w komunikacie na Twitterze. Wiadomo zarazem, że dotychczasowy rekord należał do Xboksa One, po którego w dniu debiutu sięgnęło właśnie około miliona osób.

Trudno jednak mówić o zaskoczeniu. Podczas gdy poprzednik debiutował w atmosferze skandalu—przypomnijmy, chodziło o niejasne deklaracje w kwestii gier z drugiej ręki—XSX|S ma czystą kartę. W dodatku pojawia się od razu w dwóch wersjach, dzięki czemu celuje zarówno w segment premium, jak i klienta oszczędnego.

Ciekawostka jest tylko taka, że złośliwcy mogą zarzucić Microsoftowi hipokryzję. Jeszcze w środowym wywiadzie dla The Guardian szef Xboksa, Phil Spencer, deklarował, że liczba sprzedanych sztuk nie ma najmniejszego znaczenia.

– Nie chcę, aby mój zespół skupiał się na liczbie konsol. Ważniejsze jest to, ilu aktywnych graczy widzimy i jak często grają – przekonywał Spencer. A tymczasem.

Polacy dołożyli cegiełkę

Ponownie – nie wiadomo, jak dużą, ale faktem jest, że nowy Xbox w Polsce także zdaje się cieszyć dużym zainteresowaniem. Jak relacjonuje Paweł Hekman z siostrzanej Polygamii, konsol jest wprawdzie pod dostatkiem, ale mimo to w niektórych miejscach występuje problem z zakupem, a sprzedawcy zgodnie mówią o wysokim popycie.

To sytuacja o tyle niespodziewana, że przez długie lata nad Wisłą marka Xbox funkcjonowała raczej w cieniu konkurencyjnej PlayStation. Niniejszym wyraźnie dochodzi do głosu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)