AndroidDomInne programy dla domuCalibre Companion

Calibre Companion5.4.4.19

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Calibre to program niezbędny przy czytaniu książek elektronicznych. Dzięki niemu można zarządzać swoją elektroniczną biblioteczką, przesyłać książki na różne urządzenia, przeglądać i konwertować książki między różnymi formatami oraz dla różnych ekranów, a w wielu z nich można wprowadzać poprawki. Ponadto Calibre potrafi zebrać artykuły z kanałów RSS i zbudować książkę elektroniczną z wiadomości.

Zarządzanie biblioteczką pozwala na przeglądanie książek, uzupełnianie ich metadanych, nadawanie im własnych etykiet oraz zbieranie wielu plików (na przykład tej samej książki w kilku formatach) jako jedna pozycja logiczna. Książki można także przeszukiwać na wiele sposobów, a niektóre z informacji uzupełnić na podstawie danych z Internetu.

Konwersja książek między dwoma formatami pozwala także przystosować je do czytania na różnych urządzeniach, zmianę wyglądu stron oraz przetwarzanie heurystyczne, które powinno poradzić sobie z podziałem na rozdziały i tomy oraz wytłuszczeniem tytułów. Przy okazji można usuwać odstępy między akapitami, osadzić w pliku nowe czcionki, transliterować znaki unicode na ASCII, zmienić marginesy, wygenerować spis treści i tym podobne. Konwerter książek obsługuje formaty:

  • wejściowe: AZW, AZW3, AZW4, CBZ, CBR, CBC, CHM, DJVU, DOCX, EPUB, FB2, HTML, HTMLZ, LIT, LRF, MOBI, ODT, PDF, PRC, PDB, PML, RB, RTF, SNB, TCR, TXT, TXTZ
  • wyjściowe: AZW3, EPUB, DOCX, FB2, HTMLZ, OEB, LIT, LRF, MOBI, PDB, PMLZ, RB, PDF, RTF, SNB, TCR, TXT, TXTZ, ZIP

Edytor pozwala także edytować książki w formatach AZW3 oraz EPUB. Edytor pozwala na sprawdzanie składni i znaczników, dodawanie elementów i wiele innych czynności, dzięki którym można samodzielnie złożyć gotową do publikacji książkę bezpośrednio w Calibre. Przeglądarka książek pozwala zaglądać do plików w wielu formatach, a także przeszukiwać treść, tworzyć zakładki, drukować, dostosowywać widok do własnych potrzeb i tworzyć własne arkusze stylów.

Książki z biblioteki można łatwo synchronizować z wieloma czytnikami, wysyłać pocztą (na przykład na konto Kindle). Synchronizacja biblioteki obejmuje nie tylko przesyłanie plików z książkami, ale także synchronizację metadanych i wybieranie najlepszego formatu plików dla danego urządzenia. W razie potrzeby Calibre sam automatycznie wygeneruje plik w odpowiednim formacie.

Calibre ma także system rozszerzeń, które powiększają możliwości programu, oraz potrafi sam pobierać wiadomości z kanałów RSS o wybranych godzinach i zapisywać je w postaci e-booka. Plik ten można następnie przesłać na czytnik i czytać wiadomości na swoim ulubionym urządzeniu, tak samo jak książki.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentCalibre Team
Liczba pobrań756
Data aktualizacji8 lis 2023
System operacyjnyAndroid 5.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna (zakupy w aplikacji)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)