Cały świat w zasięgu myszki: za Google Earth Pro nie zapłacicie już ani grosza

Cały świat w zasięgu myszki: za Google Earth Pro nie zapłacicie już ani grosza

Cały świat w zasięgu myszki: za Google Earth Pro nie zapłacicie już ani grosza
02.02.2015 12:19

Podróżować po świecie chciałby pewnie każdy, byle tylko ktoś mu wycieczki finansował. Na co dzień miliony osób przeklikuje się przez mapy Google, nie tyle szukając jak gdzieś dojechać, co po prostu poznając Ziemię. W 3D takie zabawy umożliwia aplikacja Google Earth, ale korzystanie z wersji Pro wiązało się z nie lada wydatkami. Wiązało, ponieważ ta edycja programu została udostępniona za darmo. Wystarczy się tylko zarejestrować.

350130813507168193

Proces wymaga wypełnienia dosyć szczegółowego formularza, gdzie podać należy nie tylko adres poczty elektronicznej, lecz również imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon czy... jakiego rodzaju branżę reprezentuje nasza firma, a także ilu pracowników zatrudnia. Spokojnie jednak, ponieważ o darmowy klucz do aktywacji Google Earth Pro może ubiegać się każdy. W pewnych polach wystarczy po prostu wpisać tutaj cokolwiek. Jest tak, gdyż bogatsza w przydatne funkcje wersja aplikacji była dotąd zwyczajnie skierowana do samych firm, które za roczną subskrypcję płaciły niemal 400 dolarów.

Po użyciu klucza licencyjnego otrzymuje się dostęp do wielu opcji nieobecnych w edycji darmowej. Z punktu widzenia przeciętnego użytkownika komputera, z tych ciekawszych należy wymienić możliwość drukowania wycinków świata w już znacznie wyższej rozdzielczości, jest automatyczne odnajdywanie i pobieranie obrazów z Systemów Informacji Przestrzennej, funkcja przygotowywania filmików czy po prostu tworzenia własnych map. Profesjonalistom oprogramowanie przyda się choćby do pomiarów.

Google Earth Pro Advanced Measuring Tools

Nietrudno zgadnąć, że sama wizja zaoszczędzenia blisko 400 dolarów przyciągnęła do strony rejestracyjnej tłumy internautów i niekoniecznie za pierwszym razem uda się obecnie zarejestrować program na siebie. Z problemem użytkownicy starają się radzić sobie na różne sposoby, uzyskując klucz na alternatywny adres gmail czy podejmując próby zarejestrowania się z innej przeglądarki, niż ta przez nich zwykle używana. Wszystko jednak sprowadza się tak naprawdę do wykazania się odrobiną cierpliwości. Pamiętajcie, że to nie jest przecież oferta ograniczona czasowo. Po dziesięciu latach od pojawienia się na rynku pod swą nazwą, Google Earth Pro stało się darmowe na zawsze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)