MacOSMultimediaTworzenie prezentacji i demonstracjiCamtasia
Camtasia ikona

Camtasia2022.2.1

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Camtasia to zaawansowany, ale bardzo łatwy w obsłudze program, dzięki któremu można przygotować filmową demonstrację programu lub materiały szkoleniowe. Camtasia może nagrywać akcje na ekranie Maca, podłączonym do niego iPadzie, iPhonie lub z kamerki internetowej, także z dźwiękiem z mikrofonu. Nagrania można następnie zmontować, dodać do nich efekty i przygotować je do publikacji w Internecie.

Nagrania ekranu przygotowane przez Camtasię są wysokiej jakości i w przeciwieństwie do nagrań z programu QuickTime nie tracą płynności, kiedy nagrywane programy obciążają Maca. Nagrywanie jest dostępne dla całego pulpitu, jednego okna lub wybranego fragmentu, a także dla podłączonych do Maca urządzeń z systemem iOS i kamerki internetowej. Do montowanego materiału można także dodać filmy, muzykę i zdjęcia, także z iPhone'a, jeśli jest na nim zainstalowana aplikacja TechSmith Fuse.

Montaż filmów w Camtasii jest bardzo łatwy dzięki możliwości korzystania z kilku ścieżek wideo i dźwiękowych. Nakładanie efektów wymaga jedynie przeciągnięcia wybranego na odpowiednie miejsce kadru. W bibliotece znajdziemy efekty typowe dla prezentacji, czyli strzałki, ramki, podpisy oraz wskaźniki kliknięć i dotknięć. Camtasia znana jest także z autorskiego narzędzia SmartFocus, które przyciąga uwagę oglądającego do konkretnego fragmentu ekranu. Informacje, które nie powinny być widoczne, można łatwo zasłonić.

Camtasia została także wyposażona w możliwość usunięcia jednego koloru z filmu, co jest niezbędne przy pracy z greenscreenem. Camtasia może także importować projekty z programu AppShow.

Gotowe filmy można eksportować na wiele sposobów, w tym jako plik, na YouTube'a i do własnej usługi producenta programu. Filmy można także przygotować do oglądania na urządzeniach mobilnych.

Po pierwszym uruchomieniu programu odtworzone zostaną filmy instruktażowe w języku angielskim.

Wersja próbna programu Camtasia działa przez 30 dni bez ograniczeń.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań2 051
Data aktualizacji30 wrz 2022
Rozmiar pliku512.32 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
Camtasia ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)