Canonical udostępnił Ubuntu 10.04 Beta 1

Canonical udostępnił Ubuntu 10.04 Beta 1

Redakcja
19.03.2010 17:11, aktualizacja: 19.03.2010 18:04

Firma Canonical opublikowała pierwszą wersję beta swojej dystrybucji Ubuntu 10.04.

Wydana dzisiaj wersja Beta 1 zawiera testową wersję środowiska graficznego Gnome 2.29 i zaktualizowane jądro z gałęzi 2.6.32-16.25. Wydanie wersji Beta poprzedzone było zamrożeniem prac nad funkcjonalnością oraz interfejsem systemu. Ważną zmianą w Ubuntu 10.04 jest przejście na otwarte sterowniki kart NVIDIA. Nie posiadają one jeszcze obsługi grafiki trójwymiarowej. Instalacja sterowników binarnych będzie proponowana w przypadku, gdy karta może lepiej działać pod kontrolą sterowników producenta.

Po wydaniu wersji Beta 1 nie zostaną już dodane nowe funkcje. Końcową formę przybrało już odświeżone Centrum Oprogramowania Ubuntu, które w tej wersji zostało rozszerzone o możliwość oceny i recenzji programu. Użytkownik będzie mógł również zapoznać się z prezentacją danego programu przed jego pobraniem.

Przypomnijmy, w nadchodzącym Ubuntu 10.04 zaszły największe od czasu wydania pierwszej wersji zmiany. Udostępniony zostanie sklep z muzyką Ubuntu One Music Store, który został zintegrowany z usługą Ubuntu One, służącą do przechowania plików w chmurze. Zostało dodana opcja synchronizacji z Ubuntu One z poziomu menu kontekstowego przeglądarki plików Nautilus. Usunięty został charakterystyczny dla Ubuntu motyw Human, w zamian użytkownicy otrzymali do wyboru dwa nowe motywy systemowe.

Wszyscy użytkownicy Ubuntu 10.04 Alpha 3, którzy na bieżąco aktualizowali swój system nie muszą instalować wersji beta. Ubuntu 10.04 Beta 1 można pobrać z naszego vortalu z działu SYSTEMY -> Linux. Przypominamy, że jest to wersja testowa i może działać niestabilnie. Polecamy zapoznać się z listą znanych błędów przed instalacją systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (115)