Canonical uruchomi Ubuntu One Music Store

Redakcja

26.02.2010 14:12, aktual.: 26.02.2010 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Canonical potwierdziła, że użytkownicy Ubuntu 10.04 otrzymają dostęp do internetowego sklepu z muzyką.

Ubuntu One Music Store będzie kolejną, po Ubuntu One usługą dedykowaną posiadaczom dystrybucji Ubuntu. Canonical zdecydował się współpracować z sklepem 7digital, który według zapewnień producenta posiada obecnie największą bazę utworów, które nie są zabezpieczone mechanizmami DRM, które mogą być rozprowadzane w największej ilości państw.

Ze względów licencyjnych sklep będzie posiadał zróżnicowaną ofertę. Na początku dostęp do pełnej oferty sklepu będą mieli klienci z USA, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Dostęp do utworów dwóch z czterech największych wytwórni będą mieli klienci pozostałych krajów Unii Europejskiej a klienci z innych krajów będą posiadali dostęp do muzyki oferowanych przez mniejsze wytwórnie (ioda, The Orchard, FUGA, CI oraz D23). Po premierze Ubuntu 10.04 Canonical będzie analizował udział użytkowników z poszczególnych krajów w celu powiększenia oferty na danym terenie.

Utwory muzyczne będą dostępne w formacie MP3(256 kbps), nie będą posiadały również zabezpieczeń przed kopiowaniem, dzięki czemu klient będzie mógł kopiować je na dowolny nośnik oraz do każdego odtwarzacza MP3. Sklep zostanie zintegrowany z systemowym odtwarzaczem muzycznym Rhythmbox. Dzięki zgodzie wytwórni muzycznych Canonical opublikował kod wtyczki na licencji Open Source. Oznacza to możliwość implementacji funkcjonalności sklepu w pozostałych odtwarzaczach muzycznych takich jak Banshee, Amarok i innych.

Klient będzie mógł pobrać zakupiony utwór tylko 3 razy ze strony sklepu. Ten limit będzie można obejść dzięki integracji sklepu z usługą Ubuntu One, pozwalającą przechować pliki na serwerach utrzymywanych przez Canonical. Przy każdym zakupie utworu zostaje on pobrany do internetowego dysku, skąd użytkownik będzie mógł pobrać go nieograniczoną liczbę razy. Integracja z internetowym dyskiem oznacza, że aby skorzystać ze sklepu klient będzie musiał posiadać konto w Ubuntu One.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)