CCleaner 5.31: kolejne usprawnienia dla Creators Update

CCleaner 5.31: kolejne usprawnienia dla Creators Update

CCleaner 5.31: kolejne usprawnienia dla Creators Update
Jan Mentel
13.06.2017 18:02, aktualizacja: 14.06.2017 13:48

CCleaner, popularny program, służący m.in. do czyszczenia rejestru czy usuwania plików tymczasowych, dziś trafił do nas w najnowszej wersji oznaczonej numerem 5.31.

Wersja 5.31 oferuję przede wszystkim ulepszoną obsługę Windowsa 10 z zainstalowanym Creators Update – ostatnią aktualizację CCleanera z poprawkami dla tej wersji Windowsa dostaliśmy w kwietniu. Piriform zdecydowało się objąć swoim wsparciem tę grupę użytkowników, w związku z wciąż rosnącą popularnością Creators Update.

Usprawnienia obejmują również dwie przeglądarki. Poprawiono czyszczenie historii w Firefoksie oraz Chromie – ta ostatnia dostanie także lepsze wsparcie w zakresie czyszczenia ciasteczek. Za opłatą CCleaner w wersji profesjonalnej oferuje też dodatkową optymalizację w zakresie planowania harmonogramów.

Obraz

Istotnym ulepszeniem jest poprawione wyświetlanie interfejsu na ekranach o wysokim DPI. Mimo że Microsoft wielokrotnie próbował rozwiązać ten problem, użytkownicy Windowsa 10 wciąż skarżą się na dużą liczbę błędów w aplikacjach win32, które mają problemy z renderowaniem obrazu w wysokich rozdzielczościach.

CCleaner zdążył już nas przyzwyczaić, że aktualizacje oprogramowania pojawiają się regularnych interwałach – aplikacja o oznaczeniu 5.30, która oferowała lepszą obsługę przeglądarek Microsoftu i dysków SSD, trafiła do nas niespełna miesiąc temu. W przyszłym miesiącu możemy spodziewać się kolejnej.

Program dostępny jest w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)