CCleaner Browser – nowa przeglądarka internetowa dla fanów prywatności

CCleaner Browser to propozycja dla fanów prywatności i bezpieczeństwa
CCleaner Browser to propozycja dla fanów prywatności i bezpieczeństwa
Oskar Ziomek

25.06.2019 20:43, aktual.: 25.06.2019 20:56

Przeglądarka CCleaner Browser to nowość dla fanów szeroko rozumianego bezpieczeństwa i prywatności w internecie. Jej twórców większość kojarzyć może dzięki popularnemu programowi do optymalizacji CCleaner.

CCleaner Browser bazuje na Chromium, ale została dodatkowo wyposażona w narzędzia pozwalające chronić dane i zacierać ślady związane z przeglądaniem sieci. Co istotne – wszystko zdaje się działać sprawnie, więc warto dać jej szansę i przystąpić do testowania.

CCleaner Browser – pozornie taka sama, jak większość przeglądarek bazujących na Chromium.
CCleaner Browser – pozornie taka sama, jak większość przeglądarek bazujących na Chromium.

Na pierwszy rzut oka aplikacja nie różni się wiele od wciąż najpopularniejszego na rynku Chrome'a czy zyskującego zainteresowanie Edge'a. Znajomy pasek z kartami i zakładkami oraz ustawienia sprawiają, że korzystanie nie powinno być dla nikogo wyzwaniem. Ułatwieniem jest możliwość zaimportowania danych z innych przeglądarek już na etapie instalacji. Do wyboru choćby wspomniany Chrome.

  • Wśród ustawień pojawiają się opcje służące poprawie prywatności.
  • Każda opcja jest dokładnie opisana.
[1/2] Wśród ustawień pojawiają się opcje służące poprawie prywatności.

Różnice można jednak znaleźć na pasku kategorii w opcjach. Oprócz standardowego podziału, znalazło się tu także miejsce na dodatkowy widok poświęcony niewielkim narzędziom stworzonym specjalnie na potrzeby CCleaner Browser. Można stąd między innymi zdecydować o domyślnym blokowaniu reklam i skryptów śledzących, włączyć ochronę przed phishingiem czy włączyć tryb niewidzialności, czyli innymi słowy – nowe okno incognito.

Osoby wiedzące do czego służą poszczególne opcje mogą ograniczyć się tylko do sterowania suwakami, ale zaglądających tu po raz pierwszy powinien ucieszyć fakt, że o każdej z opcji napisano kilka zdań wyjaśnienia. I tak na przykład w przypadku możliwości blokady identyfikacji przeglądarki dowiadujemy się jak działa i dlaczego miałaby być przydatna.

CCleaner Browser na Windowsa możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (107)