CD Projekt RED: będzie kolejna produkcja w świecie Wiedźmina

CD Projekt RED: będzie kolejna produkcja w świecie Wiedźmina
Jan Mentel

10.11.2017 10:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prezes CD Projekt RED, Adam Kiciński w rozmowie ze Strefą Inwestorów przyznaje, że możemy się spodziewać zupełnie nowej produkcji osadzonej w uniwersum Geralta z Rivii. Nie będzie to jednak czwarta odsłona dotychczasowej serii. Frma nadal jest właścicielem praw i nie zamierza zrezygnować z ostatnich 15 lat, w ciągu których zainwestowano miliony dolarów na wypromowanie marki Wiedźmin.

Kondycja finansowa CD projektu jest bardzo dobra. Wartość spółki przekroczyła już 12 miliardów złotych. Adam Kiciński twierdzi, że sekretem sukcesu firmy jest przede wszystkim cykl wydawniczy gier. W przeciwieństwie do większych konkurentów, CD Projekt RED nie wydaje wielu tytułów rocznie. W zamian każda produkcja dopracowana jest w najmniejszym szczególe. Aktualnie trwają prace na Cyberpunkiem oraz Gwintem.

[ENG SUBS] Adam Kiciński, CEO CD Projekt o: Wiedźmin (Witcher), Gwint (GWENT) i CyberPunk 2077

Jak przyznał Kiciński, cele finansowe stawiane przed Cyberpunkiem są o wiele wyżej niż w przypadku Wiedźmina 3. Z tego powodu firma wygospodarowała o wiele większy budżet na jego produkcję. Jak na razie bardzo niewiele wiadomo o szczegółach dotyczących samej rozgrywki. Wszystko owiane jest dość sporą tajemnicą, a prezes nie chciał nawet jednoznacznie potwierdzić, czy Cyberpunk będzie zawierał w sobie tryb multiplayer.

Z kolei Gwint znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Mimo że od momentu uruchomienia gry w zeszłym roku przeszła ona szereg zmian, Kiciński twierdzi, że nadal są bliżej początku niż końca. Wcale nie przeszkadza jej to jednak przynosić dochodów, i to bez nakładów na marketing. Dostaliśmy jednak zapewnienie, że przyszłym roku tytuł wreszcie wyjdzie z fazy beta. Wtedy też ruszy kampania marketingowa.

Dla samej spółki CD Projekt RED, Gwint jest projektem strategicznym. Jest to pierwsza próba CDPR stworzenia darmowej gry z mikropłatnościami, której zadaniem będzie przede wszystkim przynoszenie stabilnych dochodów. Ponadto wszystkie platformy obsługiwane są przy użyciu serwerów GOG.com, który to z kolei jest też własnością firmy. Stąd też w ramach synergii zarówno gracze Gwinta jak i użytkownicy GOG.com w najbliższej przyszłości mogą spodziewać się specjalnych ofert.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)