Cel: użytkownicy Netfliksa. Oszuści sprytnie to wymyślili

Masz Netflixa? Uważaj na nowe oszustwo
Masz Netflixa? Uważaj na nowe oszustwo
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images

08.07.2024 21:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netflix kolejny już raz znalazł się na celowniku internetowych oszustów. W kampanii phishingowej stracić można wiele, jeśli nie zachowa się czujności. Alert w tej sprawie wydało CSIRT KNF.

Trwa właśnie kampania pishingowa wymierzona w subskrybentów Netfliksa. Oszuści ponownie liczą na to, że uda im się zdobyć wrażliwe dane użytkowników Netfliksa. W tym celu rozsyłane są wiadomości e-mail o anulowaniu subskrypcji.

Masz Netfliksa? Uważaj na takie wiadomości

O nowej kampanii informuje CSIRT KNF, załączając zrzuty ekranu fałszywych wiadomości e-mail. Potencjalne nieprzyjemności można zażegnąć już na samym początku - wystarczy zignorować wiadomości rozsyłane z podejrzanych adresów e-mail i tym bardziej nie wchodzić na strony załączone w wiadomości.

Co znajduje się w środku? Jak widać na załączonych zrzutach ekranu, oszuści stworzyli stronę imitującą Netflix, która prosi użytkownika o zaktualizowanie swoich danych. Po kliknięciu w "Odnów subskrypcję" następuje przekierowanie użytkownika do fałszywego formularza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Stracić można wiele

Oszuści liczą na to, że internauta wypełni wszystkie pola swoimi danymi, włącznie z numerem karty, datą jej ważności oraz kodem bezpieczeństwa. Podawanie tych informacji to gotowy przepis na tragedię, za którą najpewniej z własnej kieszeni zapłaci osoba udostępniające te informacje. Kradzież pieniędzy to główny cel internetowych oszustów.

Nie jest tajemnicą, że Netflix to marka, która ze względu na swoją popularność jest chętnie wykorzystywana przez oszustów. Użytkownicy powinni więc uważać na podejrzane wiadomości e-mail, ale okazuje się, że nawet ci, którzy nie posiadają aktywnego abonamentu, mogą dostać niechciany SMS od "Netfliksa".

Sebastian Barysz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)