Centrum aplikacji mobilnych od Opery

08.03.2011 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producent przeglądarki Opera uruchomił dzisiaj Opera Mobile Store - sklep z płatnymi oraz bezpłatnymi aplikacjami na praktycznie wszystkie platformy mobilne (Android, BlackBerry, Java, Palm, Symbian i Windows Mobile). Sklep, który powstał przy współpracy z firmą Appia, dostępny będzie jako jedna z pozycji Speed Dial w przeglądarkach Opera Mini oraz Opera Mobile i już teraz zawiera imponującą kolekcję aplikacji.

Dostęp do sklepu możliwy jest naturalnie z dowolnej przeglądarki i z dowolnego urządzenia. Podczas odwiedzin z komputera stacjonarnego można wybrać sobie zarówno platformę, jak i konkretny model telefonu, dla którego sklep skomponuje listę dostępnych aplikacji.

W Opera Mobile Store znajdziemy zarówno kategorie, jak i filtry prezentujące Top 50 aplikacji, programy bezpłatne oraz polecane - użytkownicy innych podobnych sklepów, np. Ovi Store, odnajdą się bez problemu. Interfejs sklepu jest już dostępny po polsku, aczkolwiek część tłumaczeń opisów aplikacji jest nieco sztuczna i przywodzi na myśl efekty pracy Google Translatora. Ogólne wrażenie jest jednak bardzo pozytywne, a całość wydaje się być wygodnie minimalistyczna.

Wraz ze sklepem Opera uruchomiła także centrum dla wydawców, pozwalające programistom proponować do publikacji oraz później zarządzać swoimi aplikacjami. Proponowany model biznesowy jest prosty - programiści otrzymują 70% przychodów ze sprzedaży aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)